کد خبر: 85383 A

روزنامه عبری زبان «معاریو» نوشت که شهرداری قدس اشغالی فردا – دوشنبه - با وزارت مسکن رژیم صهیونیستی بر سر کاهش قیمت واحدهای مسکونی جدید در کوه ابو غنیم توافق می‌کنند و به این ترتیب حکم آغاز ساخت واحدهای مسکونی در این زمینه صادر می‌شود.

برخی منابع از تصمیم وزارت مسکن رژیم صهیونیستی و شهرداری قدس اشغالی برای احداث ۹۳۰ واحد مسکونی جدید در منطقه کوه ابو غنیم و فروش آن با قیمت‌های پایین خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان «معاریو» نوشت که شهرداری قدس اشغالی فردا – دوشنبه - با وزارت مسکن رژیم صهیونیستی بر سر کاهش قیمت واحدهای مسکونی جدید در کوه ابو غنیم توافق می‌کنند و به این ترتیب حکم آغاز ساخت واحدهای مسکونی در این زمینه صادر می‌شود.

این روزنامه تشریح کرد که هدف از تصویب این طرح ایجاد وضعیتی جدید و مناطق جغرافیایی یهودی متوالی به منظور جلوگیری از ارتباط منطقه صور باهر و بیت لحم خواهد بود، به طوری که منطقه صور باهر در صورت توافق فلسطینیان و صهیونیست‌ها برای تشکیل دو دولت در سرزمین‌های اشغالی، خارج از مرزهای دولت فلسطین قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که «ایلی یشای» وزیر سابق امور داخلی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۱ میلادی حکم ساخت این واحدهای مسکونی را صادر کرده بود، اما به دلایلی سیاسی اجرای این طرح تا متوقف شده بود و امروز «اوری هرئیل» وزیر مسکن دولت رژیم صهیونیستی و عضو حزب «خانه یهودی» اقدام به اجرای طرح جدید گرفته و از طرف دیگر، شهرداری قدس اشغالی نیز کسانی را که این واحد‌ها را خریداری کنند‏، از پرداخت مالیات معاف کرده است.

«یشع بیلیج» رئیس فهرست لیکود در شهرداری قدس اشغالی نیز تاکید کرد که توقف شهرک‌سازی‌ها در خارج از کمربند سبز امنیتی دیگر به پایان رسیده و توافق شهرداری قدس اشغالی و وزارت مسکن دولت رژیم صهیونیستی به منزله پایان توقف عملیات ساخت و ساز در مناطق خارج از کمربند سبز امنیتی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، توسعه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی هم‌زمان با تلاش‌های گسترده «جان کری» وزیر خارجه آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات صلح میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر