کد خبر: 86537 A

منبع نظامی مصری پیش بینی کرد که گام دوم ارتش پس از پایان مهلت چهل و هشت ساعته برای حل بحران سیاسی که امروز-چهارشنبه- به پایان می‌رسد را دعوت از شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برای برگزار گفت‌و‌گو درباره یک نقشه راه دانست.

یک منبع نظامی مصری وجود نقشه راه سیاسی  برای حل بحران در این کشور را تکذیب کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، این منبع گزارش‌های رسانه‌های مصر مبنی بر تدوین نقشه راه توسط ارتش مصر و نظارت نیروهای مسلح برای اجرای این نقشه در صورت شکست همه طرف‌های سیاسی برای حل بحران سیاسی کشور را رد کرد.
منبع نظامی مصری پیش بینی کرد که گام دوم ارتش پس از پایان  مهلت چهل و هشت ساعته برای حل بحران سیاسی که امروز-چهارشنبه- به پایان می‌رسد را دعوت از شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برای برگزار گفت‌و‌گو درباره یک نقشه راه دانست.
این در حالی است که برخی از رسانه‌های مصری از جمله روزنامه «الاهرام» مصر خبر از نقشه راه سیاسی توسط ارتش داده بودند.
این روزنامه نوشت که با پایان مهلت چهل و هشت ساعتی که ارتش برای حل بحران سیاسی در مصر تعیین کرد نقشه راهی اعلام می‌شود که به موجب آن شورای ریاست متشکل از سه نفر تشیل می‌شود که در رأس آن‌ها رئیس دادگاه عالی مصر قرار دارد.
الاهرام در ادامه نوشت که نقشه راه ارتش شامل لغو قانون اساسی جنجالی و مکلف کردن کار‌شناسان متخصص برای تدوین قانون اساسی جدید می‌شود، که این قانون اساسی خواسته‌های همه قشرهای مردم مصر را در بر می‌گیرد.
این روزنامه مصری همچنین نوشت که نقشه راه حل بحران مصر شامل تشکیل دولت موقت است که وابسته به هیچ جریان سیاسی نیست و ریاست آن را طی دوران انتقالی یکی از فرماندهان نظامی به عهده دارد.
از طرف دیگر الاهرام نوشت که ارتش مصر به مدت ۹تا یک سال بر کشور حکومت می‌کند و در این مدت دادگاه‌های انقلاب برای محاکمه خشونت طلبان و برخورد با قانون شکنان در شبه جزیره «سینا» تشکیل می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر