کد خبر: 86927 A

در جریان درگیری‌ها در قاهره که اطراف میدان تحریر رخ داد، هواداران و مخالفان مرسی با چوب و سنگ به ضرب و شتم یکیدیگر پرداختند. در درگیری‌ها در شهر اسکندریه نیز دو طرف با کوکتل مولوتوف، سنگ و بطری به زد و خورد ادامه دادند.

درگیری میان هواداران و مخالفان «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر به ۳۰ تن رسیده است.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در جریان درگیری‌ها در قاهره که اطراف میدان تحریر رخ داد، هواداران و مخالفان مرسی با چوب و سنگ به ضرب و شتم یکیدیگر پرداختند. در درگیری‌ها در شهر اسکندریه نیز دو طرف با کوکتل مولوتوف، سنگ و بطری به زد و خورد ادامه دادند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که درگیری‌ها در شهر اسکندریه ۱۲ کشته بر جای گذاشته است.
پیش از این قرار بود مخالفان و هواداران مرسی تجمعی خیابانی برگزار کنند و ارتش نیز اعلام کرده بود که با تظاهرات «مسالمت‌آمیز» مخالفتی ندارد.
بر اساس‌ این گزارش، در شهر قاهره هواداران مرسی پس از نماز جمعه به سمت پایگاه مرکزی گارد ریاست‌جمهوری که گفته می‌شود رئیس‌جمهوری برکنار شده در آن تحت بازداشت قرار دارد، حرکت کردند. این اقدام باعث آغاز درگیری شدیدی بین ارتش و معترضان شد و در جریان تیراندازی به هواداران مرسی سه تن جان خود را از دست دادند.
پس از این درگیری‌ها، نیروهای ارتش برای پایان دادن به خشونت وارد عمل شدند.

در جریان درگیری‌های روز جمعه بیش از ۵۰۰ تن نیز زخمی شدند.
ارتش مصر چهارشنبه گذشته با پایان ضرب‌الاجل ۴۸ ساعته، مرسی را از سمت خود برکنار کرده قانون اساسی را به حالت تعلیق درآورد.
«عدلی منصور» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی مصر به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور سوگند یاد کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر