کد خبر: 98906 A

در این نشست رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و روسای ستاد مشترک ارتش‌های انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا، ایتالیا، عربستان، قطر و ترکیه و اردن حضور دارند.

مقام‌های اردن اعلام کردند که طی روزهای آینده نشست بین‌المللی نظامی برای بررسی پیامدهای بحران سوریه در امان برگزار می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع نظامی در فرماندهی کل نیروهای مسلح اردن گفت که روسای ستاد مشترک ارتش‌های کشورهای غربی و منطقه برای بررسی امنیت منطقه و پیامدهای بحران سوریه، در امان نشست برگزار می‌کنند.
این منبع افزود که در این نشست «مارتن دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و روسای ستاد مشترک ارتش‌های انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا، ایتالیا، عربستان، قطر و ترکیه و اردن حضور دارند.
منبع اردنی تصریح کرد که نشست بین‌المللی نظامی در امان به دعوت «مشعل محمد الزین» رئیس ستاد مشترک ارتش اردن و ژنرال «لوید اوستن» رئیس بخش فرماندهی مرکزی آمریکا برگزار می‌شود.
این نشست در حالی برگزار می‌شود که آمریکا پس از پایان رزمایش «شیر آماده» در اردن در تاریخ ۲۰ ژوئن تعدادی از بمب‌افکن‌های «اف۱۶» و موشک‌های ضد موشک «پاتریوت» خود را در اردن نگه داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر