کد خبر: 99069 A

اخضر ابراهیمی:

ابراهیمی در گفت‌وگویی مطبوعاتی با تاكید بر این‌كه بحران سوریه در حال حاضر بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و ثبات جهانی است، خواستار تغییرات عملی در این كشور و تشكیل دولت انتقالی شد.

«اخضر ابراهیمی» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه تاكید كرد كه رویكرد سیاسی تنها راهكار حل و فصل بحران سوریه است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابراهیمی در گفت‌وگویی مطبوعاتی با تاكید بر این‌كه بحران سوریه در حال حاضر بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و ثبات جهانی است، خواستار تغییرات عملی در این كشور و تشكیل دولت انتقالی شد.

وی افزود كه دولت انتقالی در سوریه باید اختیارات كامل داشته باشد به این معنی كه تمامی اختیارات دولت فعلی به دولت انتقالی واگذار شود و این دولت، مسئولیت اداره كشور و برگزاری انتخابات را بر عهده بگیرد.

ابراهیمی تاكید كرد كه تغییرات ظاهری در سوریه راه به جایی نخواهد برد و مردم این كشور نیاز به تغییراتی واقعی و عملی دارند.

وی تاكید كرد كه ادامه درگیری‌ها در سوریه تنها به پچیده‌تر شدن وضعیت این كشور منجر خواهد شد و این بحران راهكاری غیر از رویكرد سیاسی ندارد.

فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در ادامه هر دو طرف درگیر در بحران سوریه را برای حضور در كنفرانش ژنو 2 كه قرار است با هدف پیدا كردن راه حلی برای بحران این كشور برگزار شود، دعوت كرد.

وی افزود كه چشم‌انداز كنفرانس ژنو 2 همچنان مبهم است ولی احتمال برگزاری این كنفرانس در ماه سپتامبر همچنان به قوت خود باقی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر