کد خبر: 99219 A

وزیر خارجه آمریکا در این گفت‌وگوی تلفنی به همتای سوری‌ خود گفت که اگر دولت سوریه چیزی برای پنهان کردن ندارد، اجازه دهد بازرسان سازمان ملل فورا و بدون مانع به محل احتمالی حمله شیمیایی در منطقه غوطه غربی و شرقی در نزدیکی دمشق بروند.

یکی از مسئولان وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «جان کری» وزیر خارجه این كشور با «ولید المعلم» همتای سوری خود درباره حمله شیمیایی به شرق دمشق تلفنی گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه آمریکا در این گفت‌وگوی تلفنی به همتای سوری‌ خود گفت که اگر دولت سوریه چیزی برای پنهان کردن ندارد، اجازه دهد بازرسان سازمان ملل فورا و بدون مانع به محل احتمالی حمله شیمیایی در منطقه غوطه غربی و شرقی در نزدیکی دمشق بروند.
این مسئول آمریکایی افزود که کری در این گفت‌و‌گو کری مدعی شد که دولت سوریه برای از بین بردن شواهد و مدارک حمله شیمیایی به منطقه الغوطه، حمله به این منطقه را تشدید كرده است.
وزیر خارجه آمریکا همچنین به المعلم گفت که وی ضمانت‌های کافی برای تامین امنیت جانی بازرسان سازمان ملل در منطقه الغوطه از جانب فرماندهان گروه موسوم به «ارتش آزاد» دریافت کرده است.
بنا بر این گزارش، طی روزهای گذشته مخالفان مسلح سوری مدعی شدند که در حمله شیمیایی ارتش سوریه به منطقه الغوطه صد‌ها تن جان خود را از دست دادند، حمله‌ای که دولت سوریه به شدت آن را رد کرده و مخالفان تا كنون مدارک و شواهدی برای این حمله ارائه نکرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر