کد خبر: 99508 A

بشار اسد:

اسد با اشاره با ادعاهای مخالفان سوری مبنی بر حمله شیمیایی ارتش سوریه به برخی مناطق تاکید کرد که چنین اتهام‌هایی سیاسی محض بوده و علت آن نیز پیروزی‌های ارتش سوریه در برخی مناطق است.

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه با رد اتهام استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط ارتش سوریه، این اتهام را سیاسی محض دانست.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، اسد در گفت‌و‌گو با روزنامه روسی «ازویستیا» با اشاره با ادعاهای مخالفان سوری مبنی بر حمله شیمیایی ارتش سوریه به برخی مناطق تاکید کرد که چنین اتهام‌هایی سیاسی محض بوده و علت آن نیز پیروزی‌های ارتش سوریه در برخی مناطق است.
رئیس‌جمهوری سوریه سخنان برخی از سیاستمداران آمریکایی و غربی و برخی دیگر کشور‌ها را به سخره گرفتن افکار عمومی و مردمشان عنوان کرد.
وی افزود که این غیرعاقلانه است که در ابتدا اتهام‌هایی زده شود و سپس شواهد و مدارک برای این اتهام‌ها جمع‌آوری شود.
اسد به کنفرانس ژنو ۲ نیز اشاره کرد و گفت که سوریه از این کنفرانس انتظار دارد که بر کشورهای حامی تروریست‌ها در سوریه فشار بیاورد و زمینه را برای حل سیاسی بحران این کشور فراهم كند.

اسد در این گفت‌و‌گو به قراردادهای نظامی دمشق با مسکو اشاره و تاكید کرد که همه قراردادهای نظامی با روسیه به مرحله اجرا در می‌‌آید و بحران در سوریه، فشارهای آمریکا، اروپا و کشورهای حوزه خلیج‌فارس مانع از اجرای این قرارداد‌ها نمی‌شود.
وی تاکید کرد که روسیه به سوریه سلاح صادر می‌کند تا بتواند از خودش و ملتش دفاع کند.
اسد در ادامه تصریح کرد که کمک سیاسی و اجرای دقیق قراردادهای نظامی با روسیه به طور چشمگیری به اوضاع اقتصادی سوریه کمک کرده و بعید نیست که دمشق از مسکو وام بگیرد.
رئیس‌جمهوری سوریه در این گفت‌و‌گو به ناآرامی در منطقه نیز اشاره و عنوان کرد که ناآرامی در سوریه و همه منطقه بر روسیه تاثیر می‌گذارد؛ کشوری که به خوبی از تهدید تروریسمی که مرز نمی‌شناسد آگاه است.
وی علاوه بر آن گفت که کشورهای غربی نمی‌توانند به سوریه حمله نظامی کنند زیرا همگان می‌داند که آنچه در سوریه رخ می‌دهد نه انقلاب و نه درخواست برای اصلاحات بلکه تروریسم است، در چنین حالتی رهبران کشورهای غربی نمی‌توانند به شهروندان خود بگویند که «ما برای تایید تروریسم به سوریه می‌رویم».
اسد افزود که ماهیت کار ارتش و پلیس در کشور مبارزه با تروریسم است و اقدام‌های تروریست‌ها در سوریه ثبات و آرامش را در منطقه خاورمیانه تهدید می‌کند.
وی علت ادامه عملیات نظامی در این کشور را ادامه نفوذ تروریست‌های خارجی و ادامه فرایند کمک مالی و تسلیحاتی به تروریست‌ها دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر