کد خبر: 99621 A

هشدار لاوروف به كری:

دعوت برخی طرف‌ها برای دخالت نظامی در سوریه از طریق دور زدن سازمان ملل تلاش آشکاری برای ناکام کردن تلاش‌های روسیه و آمریکا برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی به منظور پیدا كردن راه حل سیاسی برای بحران سوریه است.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نسبت به هر گونه حمله نظامی به سوریه، به آمریکا هشدار داد.
به گزارش ایلنا به نقل از عربی پرس، لاوروف در تماسی تلفنی با «جان کری» همتای آمریکایی‌ خود، از واشنگتن خواست که علیه دمشق از زور استفاده نكرده و به تحریک‌ها در این زمینه تن ندهد.
لاوروف از آمریکایی‌ها خواست که تلاش کنند شرایط مناسب برای هیئت بازرسان سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل در سوریه ایجاد شود تا این هیئت بتواند تحقیقات واقعی و بی‌طرفانه انجام دهد.
وزیر خارجه روسیه در این تماس تلفنی تاکید کرد که هر گونه حمله نظامی به سوریه پیامدهای وخیمی برای خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد داشت.
لاوروف در ادامه گفت که سخنان مسئولان آمریکایی مبنی بر آمادگی ارتش این کشور برای دخالت نظامی در سوریه به شدت نگران‌کننده است.
وی تصریح کرد که دعوت برخی طرف‌ها برای دخالت نظامی در سوریه از طریق دور زدن سازمان ملل تلاش آشکاری برای ناکام کردن تلاش‌های روسیه و آمریکا برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی به منظور پیدا كردن راه حل سیاسی برای بحران سوریه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر