کد خبر: 103183 A

دبیر اجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز:

خانه کارگر تبریز نیز در همین راستا با تشکیل اتحادیه زنان کارگر هم برای دختران عضو خانه کارگر تبریز و هم فرزندان دلبندکارگران و در امرآموزش از طریق برگزاری کلاس‌های آموزشی در مرکز آموزش خانه کارگر تبریز فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده و برنامه‌ریزی‌های مدون و منظمی را برای آنان تدوین کرده است.

ایلنا: مراسمی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر در مرکز آموزش خانه کارگر تبریز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا دبیر اجرایی و مجری طرح‌های آموزشی خانه کارگر تبریز در این مراسم با اشاره به دهه کرامت گفت: این دهه همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) آغاز و با میلاد علی بن موسی‌الرضا به اتمام می‌رسد.
کریم صادق‌زاده با اشاره به اینکه کرامت، عصمت، رشادت و بینش بالا از ویژگی‌های بارز حضرت معصومه (س) است گفت: با تبیین سیره علمی و عملی و الگو قرار دادن آن حضرت می‌توان زمینه ترویج فرهنگ بهره‌مندی از سلوک اجتماعی و معنوی را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه جوانان آینده سازان کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و امورات اجرائی و علمی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی و امورات خانواده‌ها را بدست خواهند گرفت گفت: نقش دختران امروز و زنان آینده کشورمان در تربیت فرزندان و جوانان آینده این مملکت بسیارپر اهمیت است و در همین راستا بایستی در امر آموزش و ارتقا سطح معلومات دختران و زنان کشورمان هر چه بیشتر و بهتر اهتمام گردد تا جوانانی که به جامعه و کشور تحویل داده می‌شود مفیدترو باارزشمند‌تر باشند.
صادق‌زاده با اشاره به اینکه یادگیری علم و دانش در جهانی که روزبروز در حال رشد و پیشرفت است ضروری است گفت: خانه کارگر تبریز نیز در همین راستا با تشکیل اتحادیه زنان کارگر هم برای دختران عضو خانه کارگر تبریز و هم فرزندان دلبندکارگران و در امرآموزش از طریق برگزاری کلاس‌های آموزشی در مرکز آموزش خانه کارگر تبریز فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده و برنامه ریزی‌های مدون و منظمی را برای آنان تدوین کرده است.
وی نقش تعیین کننده دختران در فرآیند این تشکلات و آینده خانه کارگر را بسیار پر اهمیت و تاثیرگذارعنوان کرد و گفت: رسیدگی به امورات ومسائل و موارد مختلف بخش زنان و دختران یکی از دغدغه‌های همیشگی خانه کارگر بوده و فعالیت در این بخش بی‌وقفه ادامه خواهد یافت.
رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی خانه کارگر تبریز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نهال اسلام در زمانی که مردمان زمانش، جاهلانه ارزشی برای زن قائل نبودند جوانه زد گفت: یکی از اهداف رسالت پیامبر (ص) تغییر پندارهای نادرست و توجه دادن همگان به جایگاه والای زنان و دختران در جامعه و احیا جایگاه انسانی زن بود بطوری که اسلام زن را ریحانه یعنی شاخه گلی ظریف می‌داند.
ایوب قهرمان‌نژاد افزود: یکی از ارمغانهای زیبای پیامبر اکرم (ص) شخصیت دادن به دختر و زن بود بدان حد که پیامبر (ص) می‌فرماید بهترین فرزندان شما، دخترانتان می‌باشند.
مهران دولتخواه از اساتید مرکز آموزش خانه کارگر تبریز نیز در این مراسم سخنانی درباره تغذیه زنان و تاثیر آن بر سلامتی روحی و جسمی آنان بیان کرد.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم به تعدادی از شرکت کنندگان که نامشان معصومه بود و همچنین به نفرات بر‌تر شرکت کننده در مسابقه غذایی کیک و غذاهای خمیری و مسابقه فرهنگی هدایایی اهداء شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر