کد خبر: 103197 A

در اولین کنگره ۱۷۰۰۰شهید ترور؛

مقاله ناصر صنوبر، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز با موضوع «واکاوی نظریه‌های بنیادین توضیح دهنده تروریسم» در بین مقالات رسیده به عنوان مقاله اول انتخاب شد.

ایلنا: در اولین کنگره ۱۷۰۰۰شهید ترور، مقاله استاد دانشگاه تبریز عنوان نخست را بدست آورد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مقاله ناصر صنوبر، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز با موضوع «واکاوی نظریه‌های بنیادین توضیح دهنده تروریسم» در بین ۲۸۷ مقاله رسیده به دبیرخانه اولین کنگره ۱۷۰۰۰شهید ترور به عنوان مقاله اول انتخاب شد.
صنوبر در این ارتباط گفت: علیرغم بیش از سه دهه توطئه‌های گوناگون نظام استکبار علیه ملت ایران و تحمل خسارت‌های گوناگون انسانی و اقتصادی، متأسفانه کارهای جدی و مؤثری در حوزه دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی کشور در این مورد انجام نشده است و مطالعات مربوط به حوزه اقتصاد ترور توسط محققین غربی مطرح شده است.
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریزتصریح کرد: شناخت ریشه ترور می‌تواند کمک بزرگی به ارزیابی منافع حاصل از سیاست‌های تدافعی، امنیتی و تعاملات آن‌ها ارائه نماید و تئوری‌های جدید در این حوزه را در اختیار محافل علمی و دانشگاهی قرار دهد.
به گفته وی در این مقاله به هفت نظریه مهم موسوم به عدالت اقتصادی، تحولات اجتماعی اقتصادی، نظم سیاسی و نهادی، بی‌ثباتی سیاسی، جهانی شدن، تقابل تمدن‌ها و سرایت زمانی و مکانی که تلاش دارند، تروریسم را قابل پیش بینی کنند، پرداخته شده است.
بر اساس این گزارش، ناصر صنوبر دانش آموخته دکتری مدیریت در گرایش تخصصی سیاستگذاری سازمانی و مدیر گروه مدیریت دانشگاه تبریز است. مطالعات وی عمدتا در حوزه استراتژی و سیاستگذاری سازمانی است و تاکنون از این استاد دانشگاه تبریز نزدیک به ۱۵ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی و چهار جلد کتاب منتشر شده است.
یاد آور می‌شود: نخستین کنگره ملی ۱۷۰۰۰ شهید ترور شهریور ماه با حضور مسئولان کشوری و جمعی از خانواده‌های شهدای ترور در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر