کد خبر: 103428 A

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:

اعضای هیئت مدیره، بازرسان و مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه تبریز به مناسبت هفته تعاون و تلاش‌های صورت گرفته لوح سپاس یونس فاتح مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی را دریافت کردند.

ایلنا: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خواستار حمایت از تعاونی‌های توزیعی برای ایفای نقش سازنده تعاون در اقتصاد کشور شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا یونس فاتح که به مناسبت هفته تعاون از شرکت تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه تبریز بازدید می‌کرد اظهار داشت: بخش تعاون در حوزه توزیعی عملکرد موفقی داشته و اگر بتوانیم ارتباط بین این تعاونی‌ها و بخش تولید ایجاد کنیم با حذف واسطه‌ها کمک موثری به اقتصاد کشور خواهد شد.
وی با اشاره به برخی مشکلات تعاونی‌های توزیعی گفت: ما خواهان رعایت مقررات یکسان میان تعاونی‌های مصرف و توزیعی و بخش خصوصی هستیم.
فاتح در این زمینه به موضوع قانون مالیات ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: این قانون برای تعاونی‌های توزیعی به طور کامل اجرایی می‌شود، اما در قبال بخش خصوصی ما شاهد هستیم که این قانون عملیاتی نمی‌شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی مشکل نقدینگی و گردش در سرمایه تعاونی‌ها را از دیگر مشکلات این بخش خواند و گفت: با توجه به این موضوع در تلاش هستیم تا با جذب تسهیلات لازم و ارایه آن به تعاونی‌ها حرکتی در جهت توسعه این بخش انجام دهیم که در این راستا تعاونی‌های مصرف کارآمد و فعال از جمله دانشگاه تبریز در اولویت قرار دارند.
فاتح به نقش دولت در بخش تعاون اشاره کرد و گفت: دولت سیاست‌های تشویقی را از این بخش دنبال می‌کند و در این راستا با اعمال و تصویب مصوباتی حمایت از تعاون را به طور عملی در دستور کار دارد.
وی در این خصوص به مصوبه اخیر دولت در این زمینه اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه به سازمان‌ها و نهادهای دولتی اجازه داده شده است تا به تعداد ۵ نفر از کارکنان خود را به صورت مأمور به خدمت در اختیار شرکت‌های تعاونی مصرف کارکنان وابسته قرار دهند همچنین بر اساس این بخشنامه سازمان‌ها و ادارات دولتی می‌توانند برای حمایت از این تعاونی‌ها از اراضی تحت پوشش خود را مطابق مقررات به این شرکت‌های تعاونی اختصاص دهند که خوشبختانه این بخشنامه ابلاغ رسمی شده و باید حالت اجرایی به خود بگیرد.
بر پایه همین گزارش در این نشست همچنین مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه تبریز گزارشی از فعالیت‌های این شرکت تعاونی را ارایه داد و گفت: این شرکت در حال حاضر با بیش از ۴هزار و ۵۰۰ نفر عضو فعالانه در تامین نیازهای کارکنان شاغل و بازنشستگان دانشگاه تبریز به ایفای نقش می‌پردازد.
صفائیل یوسف‌زاده فروش اقساطی و عرضه کالا با حداقل سود را از ویژگی‌های فروش در این شرکت تعاونی ذکر کرد و با اشاره به تنوع و گستردگی فعالیت شرکت تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه تبریز خواستار حضور این شرکت تعاونی در انجام مسئولیت‌های واگذار شده این دانشگاه به بخش خصوصی شد.
وی گفت: این شرکت تعاونی همچنین با توجه به عملکرد مثبتی که از خود نشان داده می‌تواند در خرید کالا‌ها و تجهیزات مورد نیاز دانشگاه نیز وارد عمل شود.
مهدی بیرامی رییس هیئت مدیره تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه تبریز نیز در این بازدید به مشکلات بخش تعاون اشاره کرد و گفت: برای توسعه هرچه بهتر این بخش نیازمند آن هستیم تا قوانین و مقرارت مربوط به این حوزه با دید حمایتی تغییر یابد.
این گزارش حاکی است در پایان این بازدید لوح سپاسی به مناسبت هفته تعاون و تلاش‌های اعضای هیئت مدیره، بازرسان و مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه تبریز از سوی یونس فاتح مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اهداء شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر