کد خبر: 103479 A

این مراکز در راستای ساماندهی مراکز جمع آوری شیر و تامین امنیت غذایی شهروندان، با هماهنگی مقام‌های قضایی استان پلمب شدند.

ایلنا: ۵ مرکز جمع آوری شیر خام درتبریز پلمپ شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تبریز با اعلام این خبرگفت: در راستای ساماندهی مراکز جمع آوری شیر و تامین امنیت غذایی شهروندان، با هماهنگی مقام‌های قضایی استان پنج مرکز متخلف در این شهرستان پلمب شدند.
فرهاد تقی‌زاده خاطرنشان کرد: اکیپ ویژه نظارت بر تولید و توزیع شیر خام شبکه پس از بازدید‌های مستمر از مراکز جمع آوری شیر ۵ مرکز را به دلیل نداشتن پروانه بهداشتی و عدم رعایت مسائل مرتبط با بهداشت و سلامت با تشکیل پرونده به مراکز قضایی معرفی و پس از اخذ دستور قضایی در حضور نماینده دادستانی این مراکز را پلمپ کردند.
وی گفت: اکیپ ویژه نظارت بر تولید و توزیع شیر خام در این شهرستان با تمام توان و به صورت شبانه روزی بر فعالیت‌های مراکز جمع‌آوری شیر خام و خودروهای حمل بهداشتی شیر نظارت می‌کنند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تبریز از دامداران خواست ضمن همکاری با دامپزشکی، شیر تحویلی خود را تحت ضوابط بهداشتی به مراکز جمع آوری شیر تحویل نمایند تا بدینوسیله گام موثری در ارتقای بهداشتی شیر و تامین امنیت غذایی جامعه برداشته شود.
وی از شهروندان خواست که فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراحل تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۱۲ به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند تا در اسرع وقت کار‌شناسان کنترل بهداشتی اقدامات لازم را انجام دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر