کد خبر: 103487 A

کلیه سربازانی که تا پایان سال ۸۶ از خدمت سربازی فرار کرده و تاکنون برای ادامه خدمت مراجعه نکرده‌اند چنانچه تا پایان شهریور سال ۹۲ خود را جهت انجام بقیه خدمت سربازی معرفی نمایند از تعقیب و مجازات معاف هستند.

ایلنا: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی از ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص سربازان فراری خبر داد.
به گزارش ایلنا ابراهیم آژدن گفت: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، در راستای درخواست سازمان قضایی نیروهای مسلح و در اجرای مصوبه مقام معظم فرماندهی کل قوا کلیه سربازانی که تا پایان سال ۸۶ از خدمت سربازی فرار کرده و تاکنون برای ادامه خدمت مراجعه نکرده‌اند چنانچه تا پایان شهریور سال ۹۲ خود را جهت انجام بقیه خدمت سربازی معرفی نمایند از تعقیب و مجازات معاف هستند، در غیر این صورت از اول مهرماه سال ۹۲با آنان به عنوان سرباز فراری رفتار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به ابهاماتی که در خصوص مدت خدمت سربازان وظیفه فراری ایجاد شده است نحوه خدمت آنان برابر آخرین تاریخ اعزام به خدمت آنان خواهد بود به طور مثال سربازانی که تا پایان سال ۹۰ و قبل از آن به خدمت اعزام و در حین آموزش و یا حین خدمت، فراری شده‌اند مدت خدمت آنان مطابق مقررات‌‌ همان سال محاسبه خواهد شد.
آژدن در خصوص کارکنان وظیفه‌ای که به دلیل قبولی در دانشگاه از خدمت منفک شده‌اند گفت: این مشمولان پس از اخذ مدرک، باید ‌مجدداً به خدمت اعزام شود که برابر مقررات اعزامی سال جدید برخورد خواهند شد که مدت خدمت اعزامیان سال ۹۱ به بعد ۲۱ ماه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر