کد خبر: 103573 A

رئیس مرکز اسناد ملی شمال‌غرب کشور:

برای رونق این فضایل و معنویات امروز باید زندگی، رفتار و سلوک علما الگو قرار گرفته و لحظه لحظه زندگی این بزرگواران به عنوان سرمشق به علاقمندان نشان داده شود.

ایلنا: رئیس مرکز اسناد ملی شمال‌غرب کشور اظهار داشت: نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه روایت فرزانگی پشتوانه فکری و معنوی جامعه را تضمین می‌کند.
به گزارش ایلنا، عزیز جوانپور در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس علما و اندیشمندان معاصر جهان اسلام تحت عنوان «روایت فرزانگی» در تبریز، افزود: این نمایشگاه برای بازدیدکنندگان به ویژه نسل جوان پیشینه ذهنی ایجاد می‌کند که مفاخر دینی برجسته‌ای داشته‌ایم.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه با ارائه تصاویر مستند از علما نشان می‌دهد که عظمت و عزتی که نصیب ایران اسلامی شده در سایه تلاش عالمان وارسته و فرهیخته‌ای بوده که توانسته‌اند معنویت و ارزش‌های عالی را در جامعه ریشه‌دار کنند.
جوانپور با تاکید بر اینکه وجود چنین علمای برجسته‌ای توانسته فضایل اخلاقی و معنویات را در جامعه نهادینه کند، خاطرنشان کرد: این علما و امثال چنین اندیشمندان اسلامی هویت فرهنگی ما در گذشته هستند که باید منش آن‌ها چراغ راه آینده و نسل کنونی قرار گیرد.
رئیس مرکز اسناد ملی شمالغرب کشور یادآور شد: برای رونق این فضایل و معنویات امروز باید زندگی، رفتار و سلوک علما الگو قرار گرفته و لحظه لحظه زندگی این بزرگواران به عنوان سرمشق به علاقمندان نشان داده شود.
جوانپور ضمن قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در برگزاری این نمایشگاه در تبریز، اظهار امیدواری کرد: برگزاری چنین فضاهای نمایشگاهی در کشور فرصت مناسبی برای بهره‌مندی عموم مردم به ویژه نسل جوان از برکات علما و اندیشمندان خواهد بود.
یادآور می‌شود، نمایشگاه عکس علمای معاصر جهان اسلام (روایت فرزانگی) از تاریخ ۱۲ الی ۱۹ شهریور ماه و از ساعت ۹ صبح لغایت ۲۱ در خیابان فارابی شمالی (چایکنار)، نرسیده به پل شهید بهشتی، کوچه پروین اعتصامی خانه پروین اعتصامی آماده بازدید علاقمندان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر