کد خبر: 10889 A

مدیرکل ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: اشعار نغز و برخاسته از اندیشه متعالی حافظ، مبین فرهنگ اسلامی و ایرانی است.

ایلنا- تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: اشعار نغز و برخاسته از اندیشه متعالی حافظ، مبین فرهنگ اسلامی و ایرانی است.

به گزارش ایلنا از تبریز، "علی داننده" با اشاره به نام گذاری بیستم مهرماه به نام روز جهانی بزرگداشت حافظ، اظهار داشت: غزلهای حافظ سرشار از مضامینی عرفانی و دینی است و بهره‌گیری از آیات قرآن کریم در اکثر اشعار وی مشهود است.

وی رمز ماندگاری و تاثیر کلام حافظ را چنگ زدن به ریسمان نجات‌بخش الهی دانست و گفت: در عصر حاضر که برخی اندیشه‌های اومانیستی سعی در تسخیر زلال اندیشه جوانان دارند، شعرا می‌توانند با الگو قرار دادن اشعار گرانسنگ این شاعر اندیشمند و زمان‌سنج، و با بهره‌گیری از ذوق و استعداد خود، آثاری در خور مرتبه انسانی و ارزشهای اسلامی و ایرانی خلق نموده و پاسدار معیارهای اصیل اسلامی باشند.

داننده درک درست از اتفاقات کشور و جهان را مهم ترین رسالت هنرمندان، شعرا و ادبا عنوان کرد و گفت: علاوه بر زیبایی کلام و استفاده از صور خیال، شعر باید حاوی پیام الهی و انسانی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را خاستگاه مفاخر، شعرا و ادبای برجسته دانست و از اجرای بخش اعظم طرح مفاخر آذربایجان در سال جاری خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر