کد خبر: 12806 A

مدیریت کود دهی بخش مهمی از تولید محصولات زراعی بوده و نحوه کاربرد آن در زمان و مکان لازم، در افزایش کمی و کیفی محصول دخیل خواهد بود.

ایلنا - اهر: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از تامین سوخت ماشین آلات کشاورزی شهرستان اهر برای تسهیل در انجام عملیات زراعی در ماه جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از تبریز، سعید سلیمانی در نشست هماهنگی کشت پائیزه در شهرستان اهر گفت: در این راستا، برای یک هزار و 867 دستگاه تراکتور در مناطق روستایی این شهرستان سوخت لازم تامین گردیده است.

وی با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی شهرستان اهر، از رشد قابل توجهی برخوردار و از 21/1 اسب بخار به 28/1 اسب بخار افزایش یافته است افزود: این مدیریت تمامی امکانات لازم را برای کشت پائیزه در این شهرستان مهیا ساخته و امید می رود در صورت افزایش نزولات آسمانی در فصل پائیز و زمستان، شاهد افزایش چشمگیر تولید در بخش زراعی باشیم.

سلیمانی هم­چنین با اشاره به نحوه استفاده از کود ها در کشت پائیزه گفت: با توجه به آزاد سازی قیمت کود از سوی دولت و همچنین تلاش سازمان در افزایش بهره وری منابع تولید، این مدیریت با هدف افزایش بازدهی تولید در کشت پائیزه استان، بخصوص مناطق آسیب دیده از زلزله به منظور کاهش هزینه های تولید و افزایش کمی و کیفی آن برای ایجاد امکان ارتقا سطح درآمد بهره برداران، نظارت بر نحوه استفاده از کود را افزایش و جایگزینی کودهای زیستی وآلی به جای شیمیایی را در فصل زراعی جاری توسعه خواهد داد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آ با اشاره به تولید محصولات زراعی با استفاده بهینه از کود در سال زراعی 92-91 گفت: مدیریت کود دهی بخش مهمی از تولید محصولات زراعی بوده و نحوه کاربرد آن در زمان و مکان لازم، در افزایش کمی و کیفی محصول دخیل خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر