کد خبر: 1354 A

دکتر احمدی نژاد:

اگر دقت و برنامه ریزی مناسب و فنی برای بازسازی خانه های مردم در مناطق زلزله زده کاهش یابد، این امر موجب از بین رفتن کیفیت و نقص در انجام خدمات خواهد شد.

تبریز - ایلنا: رییس جمهور بر لزوم اهتمام و پیگیری بی وقفه مسوولان و بسیج همه امکانات و منابع مورد نیاز برای تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی با رعایت تمامی استاندارهای ایمن سازی و تمرکز در انجام اقدامات و کارهای عالمانه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا دکتر محمود احمدی نژاد پس از بازدید از برخی روستاها و مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی در جلسه ای با حضور وزرای راه و شهرسازی، کشور، جهاد کشاورزی و استاندار و معاونین استاندار آذربایجان شرقی و مسوولان ذیربط در بخش های مختلف بنیاد مسکن، هلال احمر و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به اینکه باید تلاش کرد روند اقدامات جهت بازسازی مناطق زلزله زده با سرعت هرچه بیشتر به انجام برسد، تصریح کرد: باید روابط اجتماعی مردم در این مناطق در سریعترین زمان تنظیم شود، اما نباید تحت فشارها و برخی سخنان غیر فنی از سوی افراد غیر مسوول در زمینه اجرای کارها از انجام کار عالمانه غفلت شود.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: اگر دقت و برنامه ریزی مناسب و فنی برای بازسازی خانه های مردم در مناطق زلزله زده کاهش یابد، این امر موجب از بین رفتن کیفیت و نقص در انجام خدمات خواهد شد.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه بنیاد مسکن وظیفه بازسازی مناطق زلزله زده را برعهده دارد، اظهار داشت: باید در بازسازی روستاها و مناطق آسیب دیده، علاوه بر ساخت منازل مسکونی، احداث امکانات پایه از جمله مدرسه و خانه بهداشت نیز در دست اقدام قرار داشته باشد.
رییس جمهور با اشاره رعایت تمامی اصول مورد نیاز در زمینه آواربرداری، اظهار داشت: باید آواربرداری ها به گونه ای مدیریت شود که مردم بتوانند حداکثر وسایل و اموال خود را بازیافته و ار آنها استفاده کنند.

وی همچنین با تقدیر از تلاش های امدادگران جمعیت هلال احمر، اقدامات انجام شده در مناطق زلزله زده آذربایجان با وجود طبیعت سخت و کوهستانی آن را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: انجام عملیات جستجو و نجات در مدت 12 ساعت و عملیات امداد و اسکان موقت در مدت زمان 48 ساعت کم نظیر و در جهان نوعی رکورد محسوب می شود.

دکتر احمدی نژاد همچنین بر ایجاد اماکنی برای نگهداری موقت و دائمی دام روستائیان، رفع نواقص و مشکلات موجود در اسکان موقت مردم در چادرها و تجهیز آنان به وسایل گرمایشی، مراقبت مسوولان بهداشت منطقه برای جلوگیری از شیوع هرگونه آلودگی و بیماری، دفع و جمع آوری به هنگام زباله ها و تسریع در اعطای تسهیلات بلاعوض مصوب دولت به مردم آسیب دیده از زلزله نیز تاکید کرد.

در این جلسه برخی از وزرا و مسئولان ذیربط در زمینه بازسازی مناطق آسیب دیده و امداد و کمک رسانی به مردم نیز ضمن ارائه گزارش از چگونگی کارهای انجام شده در مناطق زلزله زده همچون آواربرداری، بازسازی منازل و نحوه ارائه خدمات و امداد رسانی به مردم، موانع و مشکلات موجود در مسیر سرعت بخشیدن به اقدامات را با رییس جمهور درمیان گذاشتند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر