کد خبر: 1383 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجانشرقی:

جمعیت هلال احمرتاکنون بیش از 10هزار عدد والر و نزدیک به 30 هزار کیلوگرم نایلون در میان زلزله زدگان توزیع كرده است و از این پس نیز توزیع لوازم گرمایشی در دستور كار است.

تبریز - ایلنا: مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما توزیع لوازم گرمایشی یکی از نیازهای ضروری آسیب دیدگان زلزله اخیر است.

به گزارش ایلنا، دکتر عزیز نوری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در کنار ارائه خدمات روزمره، بعد از این بیشتر فعالیتهای خود را بر روی توزیع لوازم گرمایشی از قبیل والر، گالن نفت و نایلون متمركز خواهد كرد.

وی افزود: جمعیت هلال احمرتاکنون بیش از10هزارعددوالرونزدیک به 30 هزارکیلوگرم نایلون در میان زلزله زدگان توزیع نموده است.

رئیس جمهور نیز پیش از ظهر جمعه در سفر به آذربایجان شرقی و بازدید از دو روستای زلزله زده با اشاره به اینکه دولت و همه ملت ایران در غم مردم آذربایجان شرقی شریک هستند، گفت: با توجه به سرمای زودرس مناطق زلزله زده، بازسازی مناطق مسکونی در اولویت اول قرار دارد.

محمود احمدی نژاد  رئیس جمهور با بیان اینکه همه خواهان کمک رسانی و تلاش هستند تا شرایط را به وضعیت مناسب برسانند، خاطر نشان کرد: از مهمترین کارها در مناطق زلزله زده، بازسازی منازل مسکونی است؛ زیرا همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند سرما در این مناطق زودرس است و باید هر چه سریعتر کار احداث منازل و کمک رسانی به مردم سریعتر انجام شود.

وی افزود: البته به طور موقت چادرها احداث شده اما باید این چادرها نیز به وسایل گرمایی و ایمن سازی در برابر بارش های فصل سرما مجهز شوند.

رئیس جمهور همچنین خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی و هماهنگی هایی که با مسئولان آواربرداری در مناطق زلزله زده به عمل آمده مقرر شده عملیات آواربرداری با نظارت مردم به گونه ای انجام شود که حداکثر وسایل و اموال مردم مورد استفاده قرار گیرد.

احمدی نژاد همچنین بر لزوم رفع مشکلات بهداشتی و آبرسانی به مناطق زلزله زده نیز تاکید کرد.

زلزله بازسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر