کد خبر: 1492 A

اداره کل دامپزشکی استان تمامی تلاش خود را به کار خواهد بست تا در حوزه فعالیت خود امدادرسانی کاملی را در مناطق زلزله زده استان انجام دهد.

تبریز - ایلنا:مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از بسیج تمامی امکانات این اداره کل جهت کمک رسانی به دامداران آسیب دیده از زلزله در شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان خبر داد.

به گزارش ایلنا از تبریز، دکتر بهراد زندیه در بازدید از مناطق زلزله زده استان، با اشاره به اینکه اکیپ‌های صحرایی دامپزشکی با بسیج تمام توان و امکانان موجود خود به مناطق زلزله زده استان جهت امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله اعزام شده‌اند گفت: این اکیپ‌ها با ایجاد پست‌های دامپزشکی نسبت به ضد عفونی و دفن بهداشتی لاشه دام‌های تلف شده و واکسیناسیون دام‌های موجود جهت پیشگیری از بروز بیماری های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک اقدام می‌نمایند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا سه اکیپ درمان رایگان با حضور دامپزشکان داوطلب نسبت به برپایی چادرهای مداوای دام‌های زخمی جهت درمان دام‌های آسیب دیده دامداران اقدام می‌نمایند افزود: این امر در جهت حفظ سرمایه دامی منطقه و همچنین کاهش خسارات احتمالی بشمار می‌آید.

دکتر زندیه در ادامه ضمن ابراز همدردی خود و جامعه دامپزشکی آذربایجان شرقی با آسیب دیدگان و بازماندگان این حادثه دلخراش اعلام کرد: اداره کل دامپزشکی استان تمامی تلاش خود را به کار خواهد بست تا در حوزه فعالیت خود امدادرسانی کاملی را در مناطق زلزله زده استان انجام دهد

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر