کد خبر: 1495 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی:

اگر این زلزله درزمان تحصیل دانش آموزان در مدارس صورت می‌گرفت، با توجه به خسارت‌های جزئی که به مدارس وارد شده است، هیچ گونه خطری متوجه دانش آموزان نمی‌شد.

تبریز - ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی مدارس این استان را پایدارترین وبا استوارترین بناها در زلزله اخیر توصیف کرد و گفت: هم اکنون مدارس تبدیل به مراکز امدادی، خدماتی و استانی برای زلزله زدگان شده است.

به گزارش ایلنا رضایی با اشاره به وقوع زلزله اخیر و کشته و زخمی شدن تعدادی از هم‌وطنان گفت: زلزله در استان طی دو مرحله اتفاق افتاد که متأسفانه بیش از 300 نفر کشته و 2 هزار نفر مجروح به جای گذاشت که از مجموع جمعیت دانش آموزی و فرهنگیان استان متأسفانه 15 دانش آموز در این حادثه جان باختند که از این تعداد 4 دانش آموز پسر و11 دانش آموز دختر بودند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی توسط دولت‌های نهم و دهم در زمینه نوسازی و بازسازی مدارس فرسوده صورت گرفته است، افزود: حتی اگر این زلزله درزمان تحصیل دانش آموزان در مدارس صورت می‌گرفت، با توجه به خسارت‌های جزئی که به مدارس وارد شده است، هیچ گونه خطری متوجه دانش آموزان نمی‌شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: اقدامات مناسبی برای بازسازی و نوسازی مدارس خسارت دیده در این حادثه صورت گرفته است و با نظر ویژه وزیر آموزش وپرورش و دولت اعتباری ویژه برای ترمیم مدارس پیش بینی شده است.

رضایی در ادامه با اشاره به فراهم شدن مقدمات لازم برای برگزاری باشکوه جشن آغاز سال تحصیلی و استقرار نظام آموزشی 3-3-6 در استان آذربایجان شرقی گفت: با آمادگی کامل به استقبال سال تحصیلی جدید خواهیم رفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر