کد خبر: 1678 A

همزمان با آغاز هفته دولت و دور دوم سفرهای تابستانی به آذربایجان شرقی

این نمایشگاه در محل رواق های مسجد كبود تبریز تا 25 شهریور ماه آماده پذیرایی از شهروندان و گردشگران تابستانی در آذربایجان شرقی خواهد بود

تبریز - ایلنا: با حضور هنرمندان صنایع دستی و تولید و عرضه کنندگان برتر سوغات، برخی مدیران بخش دولتی و خصوصی و گردشگران و علاقه مندان صنایع دستی، همزمان با آغاز هفته دولت و دور دوم سفرهای تابستانی به آذربایجان شرقی نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و سوغات آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گفته رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی آثار زیبا و متنوعی از انواع صنایع دستی مناطق مختلف آذربایجان شرقی در قالب 29 غرفه در این نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده می شود.

تراب محمدی خاطرنشان كرد: علاوه بر عرضه نمونه های مختلف هنرهای سنتی و صنایع دستی و سوغات نقاط مختلف استان، گردشگران و بازدیدكنندگان شاهد اجرای زنده مراحل ساخت برخی آثار هنری در تعدادی از غرفه های این نمایشگاه و ارائه انواع غذاهای سنتی و محلی آذربایجان شرقی خواهند بود.

محمدی با اشاره به هنرنمایی بیش از 36 هنرمند رشته های مختلف در این نمایشگاه گفت: آثار و محصولاتی از 25 رشته مختلف و زیبای صنایع دستی آذربایجان شرقی در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدكنندگان و گردشگران قرار می گیرد.

محمدی افزود: در نمایشگاه صنایع دستی مسجد كبود هنرهایی از جمله منبت کاری، معرق کاری و نازک کاری چوب، شیشه گری سنتی و دستی، فرش های هنری، سفال و سفالگری، سبد بافی و لباس های محلی آذربایجان شرقی ارائه می شوند.

به گفته وی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و ساخت زیور آلات، قلمزنی روی مس، چرم و کفش، گلیم و ورنی بافی، روسری چاپ باتیک، ممقان دوزی و همچنین سوغاتی های متنوع خوراكی دیگر غرفه های این نمایشگاه را تشكیل می دهند.

محمدی یادآور شد: نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و سوغات استان، در محل رواق های مسجد كبود تبریز تا 25 شهریور ماه آماده پذیرایی از شهروندان و گردشگران تابستانی در آذربایجان شرقی خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر