کد خبر: 1707 A

فرماندار هریس:

آذربایجان غربی، کردستان، سمنان و مازندران استان‌های معین بنیاد مسکن برای احداث روستاهای این منطقه تعیین شده‌اند.

هریس- ایلنا: فرماندار هریس گفت: به آسیب دیدگان اطمینان خاطر می‌دهیم با تلاش شبانه روزی سعی کنیم تا قبل از اسکان دایمی زلزله زدگان اخیر از هیچ کوششی دریغ ننماییم.

به گزارش ایلنا، مرادی در عین حال با اشاره به اینکه زمان بندی مشخصی را نمی‌توان برای اتمام اسکان دایم در نظر گرفت اظهار داشت: بعد از مرحله امداد و نجات و اتمام اسکان اضطراری توانسته ایم مرحله خاک‌برداری در مناطق زلزله زده را آغاز نماییم که پیش بینی می‌شود طی چند روز آینده به پایان برسد.

وی با بیان اینکه مجری احداث خانه های مسکونی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌باشد، گفت: آذربایجان غربی، کردستان، سمنان و مازندران استان‌های معین بنیاد مسکن برای احداث روستاهای این منطقه تعیین شده‌اند.

مرادی با اشاره به اینکه در زلزله اخیر 83 روستای هریس دچار خسارت شده بودند گفت: از این تعداد 40 روستا 90 تا 100درصد با تخریب روبرو بوده‌اند.

فرماندار هریس با اشاره به اینکه استان‌های معین بنیاد مسکن همزمان با آواربرداری مناطق زلزله زده، کار احداث و فونداسیون واحدهای مسکونی روستایی را آغاز کرده‌اند گفت: امیدواریم با همکاری مردم نیروهای بسیجی، کمیته امداد هرچه سریع‌تر بحث ساخت و ساز مساکن روستایی با جدیت دنبال شود.

وی در پایان از پیمانکاران، نیروی انسانی ماهر ساختمانی خواست تا با اعلام آمادگی خود جهت همکاری با استان‌های معین بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده به یاری آسیب دیدگان این حادثه غمبار بپردازند تا قبل از رسیدن فصل سرما اسکان دایم حادثه دیدگان این واقعه غمبار فراهم شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر