کد خبر: 1734 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی:

با تلاش اکیپ‌های لوله‌گذاری در تأمین و توزیع آب شرب در شهرهای اهر، هریس و ورزقان مشکلی وجود ندارد.

تبریز - ایلنا: به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برای بازسازی ساختمان‌های اداری و تأسیسات آب و فاضلاب که از زلزله آسیب دیده‌اند به بیش از 24 هزار و 600 میلیون ریال اعتبار نیاز است

به گزارش ایلنا، مهندس رضا پور رجب با بیان اینکه در پی وقوع دو زمین لرزه به بزرگی 6.2 و 6 ریشتر شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان در آذربایجان شرقی لرزید که منجر به خسارت جانی و مالی در کنار خسارت به تأسیسات زیربنایی شد اظهار داشت: کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان پس از وقوع زمین‌لرزه با تمام نیروها و امکانات برای همیاری و کمک به زلزله‌زدگان در همان ساعات اولیه شتافتند و آبرسانی به مناطق آسیب‌دیده را در همان ساعات اولیه آغاز کردند.

وی افزود: در همین راستا تانکرهای آب‌رسانی سیار 12 هزار لیتری به تعداد 26 دستگاه به مناطق اعزام شدند و کار آبرسانی را انجام می‌دهند، همچنین تعدادی شیر برداشت و مخزن پلی‌اتیلن یک‌هزار لیتری به منظور استفاده در اماکن عمومی نصب شده است.

پوررجب با بیان اینکه اکیپ‌های لوله‌گذاری و امدادرسانی به همراه تیم‌های کارشناسی شرکت به مناطق زلزله‌زده اعزام شده و کار آب رسانی را آغاز کردند گفت: با تلاش اکیپ‌های لوله‌گذاری در تأمین و توزیع آب شرب در شهرهای اهر، هریس و ورزقان مشکلی وجود ندارد.

پوررجب حضور و عملکرد آزمایشگاه سیار شرکت آب و فاضلاب استان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: 10 واحد آزمایشگاه سیار در مناطق زلزله‌زده با انجام کلر زنی و آزمایش‌های میکروبیولوژیک نسبت به کنترل مستمر آب شرب اقدام می‌کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تعداد 510 فقره انشعاب آب که در حین زلزله آسیب دیده بودند مجدداً وصل شده و بازسازی شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال آب در شهرهای زلزله‌زده انجام یافته و با ورود 21 حلقه چاه به مدار بهره‌برداری و نصب 9 فقره علمک بر روی چاه‌ها و مخازن برای آبگیری تانکرها کار آب‌رسانی صورت می‌گیرد.

وی افزود: علاوه بر تلاش‌های شبانه‌روزی شرکت آب و فاضلاب در امر آبرسانی به مناطق زلزله‌زده کارکنان شرکت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به آسیب‌دیدگان از این زلزله ارسال کردند.

پوررجب در ادامه به نیازهای باقی مانده اشاره کرد و گفت: برای بازسازی ساختمان‌های اداری و تأسیسات آب و فاضلاب که از زلزله آسیب دیده‌اند نیاز به 24 هزار و 600 میلیون ریال تامین اعتبار است، همچنین تعداد دو کانکس نیز برای استقرار اداره آب و فاضلاب ورزقان و یک دستگاه بیل مکانیکی برای اصلاح خطوط اصلی و فرعی شبکه نیز مورد نیاز است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر