کد خبر: 17655 A

با حضور رییس جمهور در روستای مهترلو از توابع ورزقان صورت گرفت؛

این دومین حضور رییس جمهور در مناطق زلزله زده برای سرکشی و رسیدگی به اوضاع زلزله زدگان است. /بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده تخریب شده است که ۹۵۰۰ واحد از آن‌ها مربوط به ساکنان دایمی روستاهاست و اتمام بازسازی آن‌ها تا نیمه اول آذر ماه در دستور کار است.

ایلنا- ورزقان: همزمان با سفر رییس جمهور به مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی، چهار هزار واحد بازسازی شده در این مناطق به مالکان آن‌ها تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی‌نژاد که پیش از ظهر امروز (پنجشنبه)، پس از حضور در مراسم آغاز عملیات آبگیری سد شهریار در شهرستان میانه، به منظور بازدید از روند ساخت و ساز مسکن زلزله زدگان آذربایجان شرقی، وارد روستای مهتر لو از توابع شهرستان ورزقان شده بود، در بازدید از بخش‌های مختلف این روستا، در جریان روند بازسازی و چگونگی انجام کارهای عمرانی قرار گرفت.

رییس جمهور سپس در منزل یکی از روستائیان حضور یافت و این واحد بازسازی شده را به طور نمادین به مالک آن تحویل داد.
وی همچنین برای دقایقی با مالک این واحد گفتگو کرد و نظر وی را درباره نحوه و کیفیت اقدامات و کمک‌های بنیاد مسکن و هلال احمر جویا شد.

پیش از این ۱۵۰۰ خانوار این مناطق با اتمام بازسازی خانه‌های تخریب شده در منازل جدید ساکن شده‌اند.

این دومین حضور رییس جمهور در مناطق زلزله زده برای سرکشی و رسیدگی به اوضاع زلزله زدگان است.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده تخریب شده است که ۹۵۰۰ واحد از آن‌ها مربوط به ساکنان دایمی روستاهاست و اتمام بازسازی آن‌ها تا نیمه اول آذر ماه در دستور کار است.

سد شهریار میانه رئیس جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر