کد خبر: 17657 A

فرماندار تبریز:

هر یک میلیارد دلار قاچاق کالا، ۱۰۰هزار جوان را بیکار می‌کند/ سمت و سوی اقتصادی این نامگذاری‌ها از سال ۸۷ به بعد، نشانه مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با تهدیدات نرم و توطئه‌های اقتصادی دشمنان انقلاب اسلامی است

ایلنا- تبریز: فرماندار تبریز خواستار برخورد قاطعانه و جدی مسئولان با قاچاق کالا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمود چمنی دیروز که در همایش راهکارهای عملی تولید ملی- حمایت از کار وسرمایه ایرانی که به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی کارخانجات استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود سخن می‌گفت افزود: قاچاق کالا، مهم‌ترین عامل تخریب تولیدکننده‌های داخلی است.

فرماندار تبریز در این همایش با اشاره به نامگذاری سال‌ها از طرف مقام معظم رهبری، اظهار داشت: سمت و سوی اقتصادی این نامگذاری‌ها از سال ۸۷ به بعد، نشانه مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با تهدیدات نرم و توطئه‌های اقتصادی دشمنان انقلاب اسلامی است و مردم ایران در سایه ایستادگی و تبعیت از آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و اطاعت مطلق از ولایت فقیه، توطئه‌ها و تحریم‌های دشمنان را شکست خواهند داد.

چمنی ضمن تآکید بر جایگاه ولایت فقیه و اتحاد و همدلی مردم ایران، الزامات حرکت به سوی حمایت از کار و سرمایه ایرانی را وحدت قوای سه گانه بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست.

وی قاچاق کالا را مهم‌ترین عامل تخریب کننده تولید کننده‌های داخلی دانست و گفت: هر یک میلیارد دلار قاچاق کالا، ۱۰۰هزار جوان را بیکار می‌کند و همه ما در دستگاه‌های مرتبط باید به طور جدی با این امر مقابله کنیم.

فرماندار تبریز ضمن توجه به ایجاد فضای مناسب کسب و تولید برای فعالان اقتصادی و تجدید نظر مجلس در برخی ضوابط حاکم، یکی از الزامات تولید ملی را نقدینگی دانست و تصریح کرد: نقدینگی مردم باید در امر تولید ملی به کار گرفته شود.

وی در ادامه افزود: اگر در جهان مدرنیته کنونی، فعالان اقتصادی فاقد ابتکار و نوآوری باشند، دچار نقصان خواهند شد.

چمنی ارتقاء کیفیت کالاهای ایرانی و کاهش هزینه‌ها را عامل پیشرفت چرخه تولید ملی برشمرد و گفت: با اتکال به فرمایشات مقام معظم رهبری و به کارگیری رهنمودهای ایشان در تمام عرصه‌ها به ویژه در اقتصاد مقاومتی که اکنون مطرح است، نگرش علمی، مدبرانه و عبادی به امر تولید ملی و پرهیز از کندی و شتابزدگی، مشکل اشتغال و تورم جامعه را برطرف خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر