کد خبر: 20383 A

به مناسبت هفته کتاب صورت می گیرد:

برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح شهرستانها، توزیع سی هزار جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده اهر، ورزقان و هریس،‌اهدای کتاب از سوی اداره کل تا سقف پانصد میلیون ریال به موسسات فرهنگی و کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان و برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح شهرستانها در طول هفته کتاب صرت می گیرد.

ایلنا - تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از اهدای رایگان کتاب همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، "علی داننده" امروز در گفتگو با خبرنگاران از اهدای رایگان کتاب توسط این اداره کل در پایانه‌های مسافربری ازجمله فرودگاه و ترمینال تبریز همزمان با بیستمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی افزود: کتاب نمود رشد و پیشرفت جوامع و بارزترین ابزار فرهنگی است و این طرح نیز در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به عنوان با اهمیت‌ترین موضوع عرصه فرهنگ اجرا می‌شود.

داننده تاکید کرد: ترویج فرهنگ مطالعه موجب تعمیق بینش علمی افراد و دوری از سطحی‌نگری در مسائل مختلف می‌شود و هفته کتاب فرصت مغتنمی برای این امر است.

وی از برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح شهرستانها، توزیع سی هزار جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده اهر، ورزقان و هریس،‌اهدای کتاب از سوی اداره کل تا سقف پانصد میلیون ریال به موسسات فرهنگی و کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان و برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح شهرستانها در طول هفته کتاب خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کتابهایی با عناوین و موضوعات مختلف روز چهارشنبه در فرودگاه و ترمینال تبریز اهدا‌می‌شود.

گفتنی است برنامه های هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیستم تا بیست و هفتم آبان ماه جاری در سطح استان برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر