کد خبر: 2071 A

گسترش فعالیتهای قرآنی و ترویج آن در میان جوانان و نوجوانان موجب فرهنگ سازی قرآنی شده و هجمه‌های فرهنگی دشمنان را ناکام می‌گذارد.

تبریز- ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برای تکمیل و خرید ساختمان موسسات قرآنی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از تبریز، علی داننده گفت: این اعتبار در جهت تحقق منشور توسعه فعالیتهای قرآنی و تخصیص نیم درصد بودجه به فعالیتهای قرآنی و به منظور مساعدت خرید و یا تکمیل ساختمانهای موسسات فرهنگی قرآن و عترت از سوی مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیتهای قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان اختصاص یافته است.

وی افزود: از این اعتبار در مرکز استان ۷۵۰ میلیون ریال، در شهرستان‌ها ۶۰۰ میلیون ریال و در شهر‌ها و روستا‌ها ۴۵۰ میلیون ریال هزینه و برای خرید هشت موسسه و تکمیل سه موسسه فرهنگی قرآن و عترت صرف خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: گسترش فعالیتهای قرآنی و ترویج آن در میان جوانان و نوجوانان موجب فرهنگسازی قرآنی شده و هجمه‌های فرهنگی دشمنان را ناکام می‌گذارد.

داننده ضبط ترتیل تصویری قرآن کریم، برگزاری جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی قرآنی، برگزاری جشنواره تصویرگری قصص قرآن، تحریر آیات قرآن توسط خوشنویسان استان و ده‌ها برنامه دیگر با موضوع قرآن و نماز را از اهم فعالیتهای این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در حوزه قرآن عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر