کد خبر: 2078 A

در این برنامه های فرهنگی مجموعه ای متنوع و کامل از زیبایی‌ها و جاذبه های فرهنگی و تاریخی آذربایجان شرقی را عرضه می‌شود.

تبریز - ایلنا: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از معرفی و به نمایش در آمدن آداب و رسوم، آیین‌ها و موسیقی فولکلور (عاشیقی)آذربایجان شرقی در حاشیه شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران خبر داد.

به گزارش مهندس تراب محمدی افزود: گروه های هنری استان آذربایجان شرقی در این برنامه های فرهنگی در کنار دیگر اقوام ایرانی، مجموعه ای متنوع و کامل از زیبایی‌ها و جاذبه های فرهنگی و تاریخی آذربایجان شرقی را عرضه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: موسیقی سنتی عاشیقی، موسیقی فولکلور آذربایجان شرقی به عنوان یکی از زیباترین و پرشورترین موسیقی نواحی کشورمان، در حاشیه این اجلاس، به همراه دیگر اقوام ایرانی فرهنگ، تاریخ و تمدن اقوام ایران زمین را نمایش خواهد داد.

محمدی گوناگونی فرهنگ‌ها و آداب رسوم مناطق و اقوام کشورمان را عاملی اساسی برای نشان دادن تنوع در عین یکپارچگی ایران دانست و گفت: فرهنگ غنی و زیبای اقوام ایران نقش مهمی در جذب گردشگرانی از هر قشر و نوع دارد.

وی تاکید کرد: همچنین در غرفه ای که در مجموعه نمایشگاهی برج میلاد برپا شده است جاذبه های گردشگری استان به زبان‌های متنوع در کتاب‌ها، لوح‌های فشرده و مجموعه تصاویر به میهمانان اجلاس ارایه خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر