کد خبر: 2099 A

رییس دانشگاه تبریز:

شرایط پذیرش در این رشته­های جدید به زودی از طریق دانشگاه تبریز به اطلاع کلیه متقاضیان خواهد رسید.

تبریز - ایلنا: رییس دانشگاه تبریز از ایجاد 20 رشته گرایش جدید در پردیس بین­المللی ارس وابسته به این دانشگاه با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

به گزارش  ایلنا از تبریز، دکتر سید محمدتقی علوی افزود: با ایجاد این رشته­های جدید تعداد رشته­های مقطع کارشناسی ارشد در پردیس بین­المللی ارس دانشگاه تبریز به 40 رشته افزایش یافته است.

وی عناوین رشته­­های مصوب جدید را شامل مهندسی کشاورزی در 4 گرایش شامل بیوتکنولوژی کشاورزی، مکانیزاسیون کشاورزی علوم باغبانی (گرایش­های گل و گیاهان زینتی)، علوم خاک (گرایش­های فیزیک و حفاظت خاک،– شیمی و حاصلخیزی خاک)، ریاضی محض در 2 گرایش جبر و آنالیز، آمار در گرایش آمار ریاضی، تربیت بدنی و علوم ورزشی در دو گرایش مدیریت ورزشی و فیزیولوژی ورزشی، فوتونیک در 3 گرایش فیزیک، مخابرات و الکترونیک، مهندسی کامپیوتر درگرایش نرم­افزار، زمین­شناسی در گرایش آب­شناسی، بیوشیمی، شیمی در 5 گرایش شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی کاربردی و شیمی معدنی عنوان کرد و گفت: شرایط پذیرش در این رشته­های جدید به زودی از طریق دانشگاه تبریز به اطلاع کلیه متقاضیان خواهد رسید.

به گفته دکتر سید محمد تقی علوی هم اکنون بیش از 1260 نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در پردیس بین­المللی ارس دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر