کد خبر: 2442 A

بیمه شدگان این صندوق می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های یاد شده از مزایای مستمری ماهانه بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی کلی استفاده کنند.

تبریز - ایلنا: سرپرست دفتر نمایندگی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی گفت: 11 کارگزاری این صندوق در مناطق زلزله زده شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس مستقر هستند.

به گزارش ایلنا از تبریز، محمد نظری در جلسه شورای هماهنگی ادارات و سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان آذربایجان شرقی که با حضور معاون رفاه اجتماعی وزارت تشکیل شد اظهار کرد: این کارگزاری‌ها در قالب دهیاری و تعاونی‌های تولید روستایی و عشایری در سه شهرستان زلزله زده ورزقان، اهر و هریس فعالیت می‌کنند.

وی افزود: بازماندگان بیمه شده های متوفی در اثر حادثه زلزله و یا هر کدام از بیمه شدگان صندوق در این مناطق می‌توانند جهت کسب اطلاع از نحوه تشکیل پرونده های صدور مستمری ماهانه فوت و یا از کار افتادگی کلی به نزدیک‌ترین کارگزاری محل سکونت خود مراجعه کنند.

نظری با اشاره به آمار بیمه شده های صندوق در مناطق زلزله زده، عنوان کرد: پنج هزار و 163 خانوار در ورزقان، سه هزار و 593 خانوار در اهر و سه هزار و 387 خانوار در هریس تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند که به ترتیب 85، 45.5 و 59.5 درصد خانوارهای این سه شهرستان را شامل می‌شوند.

وی ادامه داد: بیمه شدگان این صندوق می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های یاد شده از مزایای مستمری ماهانه بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی کلی استفاده کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر