کد خبر: 29889 A

امام جمعه تبریز:

با وجود نظارت‌ها و کنترل‌های مختلف از سوی نهادها و ارگان‌های مختلف ایجاد هرگونه شائبه وجود تقلب انتخاباتی در جمهوری اسلامی امری بعید و غیر قابل باور است./ عاقبت ادعا کنندگان تقلب در انتخابات همانند فتنه گران در جریان انتخابات سال 88 است.

ایلنا- تبریز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: اینکه ماه‌ها قبل از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اقدام به موضع گیری و نام بردن از افراد به قصد تخریب آن‌ها صورت پذیرد به هیچ عنوان درشان نظام اسلامی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا آیت الله محسن مجتهد شبستری، در نشست اعضای شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به آموزه های مختلف و متعدد دین مبین اسلام برای حفظ آبرو و حیثیت افراد، تاکید کرد: باید سیاسیون و افراد منتسب به جریان‌ها و جناح سیاسی واقف باشند که طبق روایات آبروی یک فرد مؤمن از خانه کعبه نیز شریف‌تر است.

وی، رعایت اخلاق اسلامی و انسانی در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی را لازمه موفقیت نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: نباید جناح‌های سیاسی و افراد مختلف اخلاق اسلامی را در این عرصه نادیده بگیرند چرا که در غیر این صورت مجموعه نظام و کشور آسیب خواهد دید.

وی، شایعه هر گونه تقلب انتخاباتی در جمهوری اسلامی را امری بعید و غیر قابل باور عنوان کرد و گفت: با وجود نظارت‌ها و کنترل‌های مختلف از سوی نهادها و ارگان‌های مختلف هرگونه ایجاد شائبه در این خصوص بی مورد است.

آیت الله مجتهد شبستری، عاقبت ادعا کنندگان تقلب در انتخابات را همانند فتنه گران در جریان انتخابات سال 88 دانست و گفت: بدون تردید دست‌اندرکاران و مسوولان برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی ایران بی طرفی کامل را رعایت کرده و می‌کنند.

وی، با دعوت از مسوولان برای رعایت اخلاق اسلامی در مجموعه های تحت مدیریت خود، تأکید کرد: اگر مسوولان از اخلاق حسنه در برخورد با مردم برخوردار نباشند خود مردم آن‌ها را کنار خواهند گذاشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر