کد خبر: 29890 A

در زلزله اخیر تأسیسات گاز 137 روستای استان آذربایجان شرقی دچار آسیب‌دیدگی شده و الزاماً قطع جریان گاز شده بود./ جریان گاز در سطح 12 هزار و 63 مشترک گاز طبیعی مناطق زلزله دیده استان مجدداً وصل شده است.

ایلنا- تبریز: تمامی روستاهای زلزله دیده استان آذربایجان شرقی به مدار مصرف گاز طبیعی متصل شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: با نشت یابی یک هزار و 213 کیلومتر شبکه های توزیع و تغذیه گاز و جمع آوری 3 هزار و 700 علمک گاز و7 هزار کنتور و رگلاتور در روستاهای آسیب دیده از زلزله اخیر شهرهای اهر، ورزقان و هریس، تمامی این روستاها به مدار مصرف گاز طبیعی متصل شده‌اند.

ولی ا... دینی ادامه داد: تأسیسات گاز 137 روستای استان متأثر از زلزله دچار آسیب‌دیدگی و الزاماً قطع جریان گاز گردیده بود که با تلاش و همت شبانه روزی کارکنان شرکت گاز و انجام عملیات مختلف حفاری، نشت یابی، ایمن سازی و بازرسی مجدد، تمامی این روستاها گازدار شده اند.

وی با اشاره به لزوم جابجایی محل برخی از روستاهای استان که در مسیر گسل قرار داشته اند اظهار داشت: این شرکت با اولویت دهی به گازدار نمودن روستاهای آسیب دیده از زلزله با توجه به برودت هوای این مناطق، در کمترین زمان ممکن و با بسیج تمامی امکانات و نیروهای عملیاتی از تمامی شهرهای استان، با جابجایی تأسیسات به محل جدید و راه اندازی مجدد جریان گاز، گرمابخش خانه های جدید و مستحکم روستانشینان زلزله دیده بوده است.

دینی با اشاره به وصل مجدد جریان گاز 12 هزار و 63 مشترک گاز طبیعی مناطق زلزله دیده استان خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام تزریق گاز تمامی روستاهای آسیب دیده از زلزله، این شرکت آمادگی دارد پس از تایید سیستم لوله کشی داخلی منازل توسط نظام مهندسی، نسبت به واگذاری انشعاب گاز مابقی منازل آسیب دیده در کمترین زمان ممکن اقدام نماید تا مشکلی از لحاظ تأمین سوخت در زمستان سرد آذربایجان پیش نیاید.

وی ضمن قدردانی از تلاش کارکنان این شرکت در امدادرسانی به حادثه دیدگان زلزله تصریح کرد: تعهد کارکنان شرکت گاز استان در زلزله اخیر مثال زدنی بوده و امید است با همدلی روزافزون و تکیه به توانمندی بالای کارکنان در نیل به اصلی‌ترین هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که خدمت رسانی صادقانه به مردم می‌باشد، بیش از پیش موفق باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر