کد خبر: 29939 A

این کاروان با هدف زیارت مرقد مطهر امام حسین(ع)، با پای پیاده و از طریق مرز خسروی در چند روز آینده وارد خاک کشور عراق خواهندشد./ چهار تن از جانبازان سازمان جهاد کشاورزی استان، به نام‌های حاج رحیم پیش نمازی، حاج حسین براتی، علی احمدیان و مختار راوند در قالب این کاروان هم اینک راهی سرزمین عشق و ایمان، سرزمین پاکی و خلوص ایمان کربلای معلی ستند.

ایلنا- تبریز: 4 تن از اعضای سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، در قالب کاروان حرم تا حرم، به همراه جمعی از عاشقان امامت و ولایت استان، با پای پیاده عازم کربلای معلی شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این کاروان با عنوان"حرم تا حرم"روز شنبه پنجم آذرماه سال جاری حرکت خود را با پای پیاده از شهر تبریز به مقصد حرم حضرت امام خمینی (ره) در تهران آغاز و بعد از حضور و شرکت در آیین عزاداری ظهر عاشورا در این حرم مطهر، با اهداف متعالی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران عهد و پیمان دوباره تجدید نموده و سپس حرکت خود را با پای پیاده به سمت کربلای معلی از سر گرفته تا در ظهر اربعین، چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین (ع) در بین‌الحرمین و حرم مطهر ایشان حضور یابند.

بر اساس این گزارش چهار تن از جانبازان سازمان جهاد کشاورزی استان، به نام‌های حاج رحیم پیش نمازی، حاج حسین براتی، علی احمدیان و مختار راوند در قالب این کاروان هم اینک راهی سرزمین عشق و ایمان، سرزمین پاکی و خلوص ایمان کربلای معلا هستند.

امام صادق (ع) فرموده است: هر کس حسین (ع) را زیارت کند در حالی که عارف به حق او بوده و به امامتش اقرار داشته باشد خدای سبحان، گناهان گذشته و آینده‏اش را می‏آمرزد و جابر جعفر در یک حدیث طولانی از امام صادق (ع) روایت کرده است که فرمود: چون از نزد قبر حسین (ع) بازگشتی، ندا کننده‏ای تو را ندا می‏دهد که اگر آن را می‏شنیدی، تمام عمر را نزد قبر شریف حسین (ع) اقامت می‏گزیدی. آن منادی گوید: خوشا به حال تو ای بنده خدا که سود فراوان بردی و به سلامت (در دین) دست یافتی. عمل از سر بگیر که گناهان گذشته‏ات بخشیده شد.

کریم شعبانی رئیس اداره امور ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در این زمینه گفت: توفیق دیدار این عزیزان در مسیر شهر بیستون مسجد موسی بن جعفر (ع) نصیب ما شد تا ضمن دیدار با جانبازان جهادگر، پیام دکتر محمدیان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان را به آنان ابلاغ کنیم.

گفتنی است جمعی از مسئولین سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، جهت بدرقه اعضای این کاروان به خصوص جهادگران سازمان عازم استان کرمانشاه گردیده و پس از دیدار با مدیر و اعضای این کاروان، پیام رئیس سازمان را به اعضای کاروان ابلاغ کردند. این کاروان با هدف زیارت مرقد مطهر امام حسین(ع)، با پای پیاده و از طریق مرز خسروی در چند روز آینده وارد خاک کشور عراق خواهند شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر