کد خبر: 29976 A

طرح تفصیلی قبلی تبریز که در سال 57 مصوب گردیده بود با چشم‌انداز جمعیتی 550 هزار نفری آن موقع و نیز وسعت و محدوده‌ای کوچک‌تر، تقریباً یک چهارم وسعت فعلی تبریز طراحی و تدوین شده بود که با توجه به توسعه شهری و نیز افزایش جمعیت و در کنار آن الزامات و ضرورت‌های امروزی، لزوم تهیه و تصویب طرح تفصیلی جدید بیش از گذشته احساس می‌شد که این اتفاق با همکاری و مشارکت تمامی مسوولان شهری، استانی و کشوری محقق و نهایی شد.

ایلنا - تبریز: با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، شهردار تبریز، اعضای شورای اسلامی شهر، معاون عمرانی استانداری، مدیران کل استان و مسوولان شهری و محلی از طرح تفصیلی جدید تبریز رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آئین ویژه ای که به همین مناسبت در تالار اندیشه شهرداری برگزار گردید از طرح تفصیلی جدید تبریز به عنوان سند توسعه متوازن شهر رونمایی شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز گفت: تهیه، تدوین و ابلاغ طرح تفصیلی جدید تبریز با هدف اداره و توسعه متوازن و بهینه شهر در افق آینده و مبتنی بر طرح‌های موضعی و موضوعی مدون انجام گرفته و دربرگیرنده مقتضیات، مقررات، ضوابط، راه‌کارها، دستورالعمل‌ها و برنامه‌های توسعه محور تبریز می‌باشد.

عزتی با تأکید بر اهمیت طرح تفصیلی جدید شهرداری خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی قبلی تبریز که در سال 57 مصوب گردیده بود با چشم‌انداز جمعیتی 550 هزار نفری آن موقع و نیز وسعت و محدوده‌ای کوچک‌تر، تقریباً یک چهارم وسعت فعلی تبریز طراحی و تدوین شده بود که با توجه به توسعه شهری و نیز افزایش جمعیت و در کنار آن الزامات و ضرورت‌های امروزی، لزوم تهیه و تصویب طرح تفصیلی جدید بیش از گذشته احساس می‌شد که این اتفاق با همکاری و مشارکت تمامی مسوولان شهری، استانی و کشوری محقق و نهایی شد.

وی تلاش و برنامه‌ریزی برای اجرا و اتمام تمامی طرح‌های جامع، تفصیلی و موضعی و کالبدی شهر را یکی از سیاست‌های مدیریت فعلی شهرداری و شهردار تبریز برشمرد و افزود: خوشبختانه این هدف طی سال‌های گذشته به شکلی ویژه در دستور کار شهرداری تبریز قرار داشت و امروز شاهد آغاز مراحل اجرایی آن به عنوان سند توسعه متوازن تبریز هستیم.

عزتی با اشاره به محورها و بخش‌های اصلی طرح تفصیلی جدید تبریز خاطرنشان کرد: توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی، اجرای طرح‌های متعدد مسیر گشایی، تعیین تکلیف کاربری‌های شهری، توجه ویژه به بافت‌های فرسوده، پیش‌بینی طرح‌های آماده‌سازی و موضعی، توسعه فضای سبز و توجه به نیازها و مطالبات آتی شهروندان از جمله محورهای این طرح به شمار می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر