کد خبر: 37089 A

این همایش در دو پانل تخصصی بیماریهای داخلی گاوهای شیری و پانل مامایی و بیماریهای تولید مثل برگزار خواهد شد.

ایلنا- تبریز: همایش مدیریت بیماریها و تولید مثل گاوهای شیری 16 اسفندماه در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز برگزار می شود.

دبیر علمی همایش مدیریت بیماریها و تولید مثل گاوهای شیری در گفتگو با خبرنگار ایلنا هدف از برگزاری این همایش را، ارائه آخرین دستاوردهای علمی و عملی و تبادل نظر در زمینه بیماری های گاو شیری،. تبین برنامه ها و سیاستهای آتی در زمینه کنترل بیماریها و مدیریت تولید مثل گله های شیری اعلام کرد و گفت: این همایش در دو پانل تخصصی بیماریهای داخلی گاوهای شیری و پانل مامایی و بیماریهای تولید مثل برگزار می شود.

فریدون رضازاده افزود: پانل بیماری های داخلی گاوهای شیری در زمینه موضوعات بیماری های ویروسی و باکتریال، بیماری های انگلی و قارچی، بیماری های متابولیک و مسمویت دام برگزار می شود و پانل مامایی و بیماریهای تولید مثل به موضوعات: بیماری های تولید مثل، مامایی و تشخیص آبستنی، همزمان سازی فحلی، مدیریت تولید مثلی گله های شیری و اورام پستان اختصاص دارد.

وی مهلت پذیرش مقالات در این همایش را تا 15 بهمن ماه اعلام کرد و گفت: علاقمندان برای چگونگی نحوه ارسال مقالات وکسب اطلاعات بیشتر می­ توانند به سایت همایش به آدرس (www.1dairycows.tabrizu.ac.ir) مراجعه و یا با دبیرخانه علمی (شماره تلفن 09143463201 و پست الکترونیکی f_rezazadeh@tabrizu.ac.ir) و دبیرخانه اجرایی همایش (حسین حملی، 09141145575، پست الکترونیکی hamali@tabrizu.ac.ir) تماس حاصل كند.

رضازاده به حضور و سخنرانی اساتید برجسته دامپزشکی از جمله محمد قلی نادعلیان (چهره ماندگار دامپزشکی)،  حسام الدین سیفی (استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد)، مسعود طالب خان گروسی (استاد بخش مامایی و بیماریهای تولید مثل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران)،  مهدی وجگانی (دانشیار بخش مامایی و بیماریهای تولید مثل دانشگاه تهران) و  روز علی باتوانی (دانشیار دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه) اشاره کرد و با اشاره به اهمیت بیماری های داخلی و تولید مثلی در صنعت دامپروری گفت: بیماریهای داخلی و تولید مثل در گاو شیری از عوامل مهم و تأثیر گذار در صنعت دامپروری کشور به شمار می روند که می توان با تبادل نظر و بحث در مورد آخرین یافته های علمی در این زمینه، برای مقابله با این بیماری ها راهکارهای عملی ارایه داد.

وی افزود: تبدیل صنعت دامپروری از شکل سنتی به صنعتی را از مهمترین راهکارهای توسعه فعالیت های این حوزه ذکر کرد و گفت: با بکارگیری روشهای نوین مدیریت و کنترل بیماریهای تولید مثلی می توان گام های موثری در این زمینه برداشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر