کد خبر: 37164 A

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

متاسفانه در 50سال گذشته 200 هکتار باغ و مزرعه در کشور از بین رفته است.

ایلنا- تبریز:عضو کمیسیون کشاورزی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در حسابداری ملی و مدیریتی هزینه های پنهان و آشکار زیست محیطی باید لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، غلامرضا نوری در همایش هفته هوای پاک با بیان اینکه محیط زیست و اقتصاد رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند افزود: باید صنایع بزرگ همگام با نهاد های فعال در خصوص محیط زیست برای رسیدن به محیطی سالم قدم بردارند.

وی گفت: آلودگی هوا 24 هزار و 420 میلیارد ریال خسارت برای کشور در برداشته است.

نوری با بیان اینکه در روزهای اخیر آلودگی هوا با منبع خارجی ریزگردها 11 استان کشور را فراگرفته ادامه داد: اگر اقدامات اساسی در خصوص خشک شدن تالاب های کشور صورت نگیرد ریزگردهای داخلی نیز موجب آلودگی بیشتر هوا خواهد شد.

وی با اشاره به طرح احیای تالاب ها و دریاچه ها در کمیسیون مجلس شورای اسلامی از تمامی کارشناسان و صاحب نظران خواست برای تدوین یک قانون جامع و قابل اجرا ارایه نظر کنند.

وی با تاکید بر توسعه فضای سبز در شهر ها و حاشیه مراکز استان ها گفت: متاسفانه در 50سال گذشته 200 هکتار باغ و مزرعه در کشور از بین رفته است.

نوری استفاده از انرژی های نو از جمله انرژی های بادی، خورشیدی، اتمی و هسته ای و اصلاح سوخت های مصرفی را در کاهش آلودگی هوا مهم برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر