کد خبر: 40278 A

بیش از 56 درصدی دانش آموزان میانه در رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش مشغول به تحصیل هستند./ در بحث هوشمندسازی مدارس،میانه با 34 درصد از میانگین متوسط استانی بالاتر است.

ایلنا- میانه: مدیركل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون بیش از 56 درصد دانش آموزان میانه در رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش مشغول به تحصیل هستند و بر همین اساس باید گفت كه چشم انداز توسعه برنامه پنجم در این شهرستان محقق شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا رضایی که در همایش فرهنگیان میانه سخن می گفت توسعه شتابان رشته های فنی و حرفه ای را نیازمند توجه به زیرساختهای پیشرفت و توسعه خواند و گفت: در بحث هوشمندسازی مدارس،میانه با 34 درصد از میانگین متوسط استانی بالاتر است.

وی پذیرفته شدگان دانش آموزان میانه ای از كنكور سراسری را از میانگین استانی بالاتر عنوان كرد و گفت: میانه جزو شهرهای پرنعمت از لحاظ كمیت و كیفیت نیروی انسانی است.

رضایی با اشاره به تاریخ پرافتخار میانه از لحاظ تمدن و فرهنگ، مردم میانه را مشهور به فتوت، جوانمردی و بزرگ منشی خوانده گفت: میانه در تاریخ دفاع مقدس نیز بخوبی درخشید.

وی حمله عراق به مدارس زینبیه و ثارا... را سند افتخار، مظلویمت و ایستادگی میانه و سند سیاهی و كوردلی رژیم بعثی عراق ذكر كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر