کد خبر: 40510 A

شهردار منطقه2تبریز:

حال حاضر تعداد قابل توجهی از طرح ها و پروژه های عمرانی خدماتی مناطق دیگر شهری توسط شهرداری معین در حال اجرا هستند که تعدادی از این پروژه ها نظیر مسیرگشایی شهیدان ذاکر تبریز افتتاح و به مرحله بهره برداری رسیده اند.

ایلنا- تبریز: شهردار منطقه دو تبریز از این منطقه به عنوان معین عمران و آبادانی مناطق محروم شهری و محلات کم برخوردار یاد کرد.

به گزارش ایلنا آقامحمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: بر اساس سیاست های ابلاغی شهردار تبریز مبنی بر برنامه ریزی و همکاری تمامی مناطق شهرداری در توسعه متوازن و هم سوی مناطق و محلات شهری تبریز، شهرداری منطقه دو علاوه بر خدمات رسانی و اجرای طرح ها و پروژه های مصوب عمرانی خدماتی در سطح منطقه دو، به عنوان معین فعال دیگر مناطق کم برخوردار و محروم شهر در حوزه عمرانی و خدماتی انجام وظیفه می کند و در کنار دیگر مناطق، گام های اساسی در راستای توسعه متوازن تبریز برداشته است.

شهردار منطقه دو تبریز افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از طرح ها و پروژه های عمرانی خدماتی مناطق دیگر شهری توسط شهرداری معین در حال اجرا هستند که تعدادی از این پروژه ها نظیر مسیرگشایی شهیدان ذاکر افتتاح و به مرحله بهره برداری رسیده اند.

آقامحمدی تولیت اجرای طرح های عمرانی مناطق دیگر توسط منطقه دو را سیاستی موثر و کارگشا برای تحقق اهداف توسعه تبریز در دیگر مناطق شهری دانست که نتایج مثبت و قابل توجهی در تسریع روند توسعه شهری برجای گذاشته است.

وی با اشاره به مهم ترین برنامه ها و طرح های عمرانی اجرا شده از سوی این منطقه طی سال جاری خاطرنشان کرد: افتتاح فاز اول 35 متری شهیدان ذاکر با 100 میلیارد ریال اعتبار، آغاز تملک و اجرای فاز دوم شهیدان ذاکر با 150 میلیارد ریال اعتبار، احداث کتابخانه و قرائتخانه کوی دادگستری و پارک شهید پاسایی، پارک بهاران، بوستان گل ها و بوستان اباصالح (ع)، احداث پل های عابرپیاده طوبی، پیشقدم و تقاطع کوی سهند و سبلان، مشارکت در اجرای طرح های ساماندهی درب گجیل، مسیرگشایی دارایی حد فاصل سه راهی شمس تبریزی و 42 متری، مسیرگشایی آخمقیه، احداث چندین بوستان محلی در سطح مناطق چهار، هفت و نه، توسعه پارک ائل گلی با 150 میلیارد ریال، احداث مجتمع سورتمه و بازیکده خانواده، احداث فرهنگسرای اختصاصی بانوان، تملک املاک حریم ارک، ارایه خدمات گسترده محله ای به شهروندان سطح منطقه، اجرای طرح های آبیاری قطره ای و آب مورد نیاز فضای سبز از مهم ترین طرح ها و پروژه های عمرانی خدماتی این منطقه در سال جاری به شمار می روند که در طول سال اجرا و به بهره برداری رسیده اند.

شهردار منطقه دو تبریز با اشاره به مهم ترین طرح های افتتاح شده این منطقه در طول سال های گذشته نیز تصریح کرد: احداث مراکز خرید بزرگ الماس و جواهر، تله کابین عون بن علی، خیابان لوله نفت، اجرای طرح های سالانه آسفالت و لکه گیری، خیابان فرهنگیان، احداث چندین پل عابرگذر، پل اتحاد ملی، پارک موزه دفاع مقدس، چندین پارک مسافر، مسیرگشایی عزیزآباد، اتصال افلاک نما به پل اتحاد ملی، اجرای مسیرگشایی پروفسور حسابی و چندی طرح و پروژه عمرانی خدماتی دیگر از جمله طرح هایی به شمار می روند که طی سال های اخیر از سوی شهرداری منطقه دو اجرا، افتتاح و تقدیم شهروندان تبریزی شده اند.

آقامحمدی در عین حال از تحقق کامل بودجه سال جاری منطقه طی 9 ماهه گذشته از سال 91 خبر داد و خاطرنشان کرد: بودجه 1500 میلیارد ریالی شهرداری منطقه دو در سال جاری، طی 9 ماهه سال محقق گردیده و این امر نشان از تلاش مجموعه و از سوی دیگر مشارکت و همکاری موثر شهروندان دارد.

وی همچنین با اشاره به روند افزایشی و رو به صعود بودجه های سنواتی منطقه دو از سال 84 تاکنون از رشد 400 درصدی بودجه در همین مدت خبر داد.

آقامحمدی با اعلام این که شهر با اعتبارات حاصل از عوارض دریافتی از مردم اداره و آباد می شود ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری عموم مردم در پرداخت به موقع عوارض و مطالبات شهرداری، از نهادها و برخی ادارات و دستگاه های دولتی استان نیز خواست نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری اقدام جدی کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر