کد خبر: 43009 A

با حضور مقامات آذربایجان شرقی و سیونیک/

دو کشور ایران و ارمنستان در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، حمل و نقل و انرژی دارای زمینه‌های همکاری مشترک هستند / عزم دولت‌های ایران و ارمنستان هم بر توسعه این همکاری‌ها قرار گرفته است.

سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مراسم جشنی با حضور مقامات استان‌های آذربایجان شرقی و سیونیک ارمنستان در تالار مرکزی شهر کاپان گرامی داشته شد.

به گزارش ایلنا،استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم با اشاره به دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی در زمینه‌های مختلف، اظهار داشت: عزت و عظمت امروز ملت ایران مرهون فرهنگ انقلاب اسلامی و پای‌بندی به آرمان‌ها و ارزش‌هاست.
احمد علیرضابیگی همچنین بر توسعه روابط ایران و ارمنستان در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: دو کشور در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، حمل و نقل و انرژی دارای زمینه‌های همکاری مشترک هستند و عزم دولت‌های ایران و ارمنستان هم بر توسعه این همکاری‌ها قرار گرفته است.
وی حجم مبادلات تجاری دو کشور را 500 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: طبق هدف‌گذاری مسئولان ایران و ارمنستان این حجم به دو برابر افزایش خواهد یافت.
علیرضابیگی با اشاره به سفر اخیر هیأت اقتصادی استان سیونیک به تبریز، خاطرنشان کرد: قطعا همکاری این دو استان می‌تواند نقش بسزایی در توسعه همه‌جانبه روابط ایران و ارمنستان داشته باشد.
وی برگزاری مراسم‌های مشترک در آذربایجان شرقی و سیونیک را شاهدی بر علاقه دو استان بر افزایش سطح همکاری‌ها دانست.
استاندار سیونیک ارمنستان هم در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم، گفت: کمک‌های فنی جمهوری اسلامی ایران روند توسعه ارمنستان را سرعت بخشیده و ما بر افزایش همکاری‌های خود با ایران تاکید داریم.
سورن خاچاطوریان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی نیروگاه برق‌آبی مشترک ایران و ارمنستان، گفت: این نیروگاه با توان فنی متخصصان ایرانی می‌تواند نقش مهمی در توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی و به ویژه کشاورزی دو طرف داشته باشد.
گفتنی است همزمان با این مراسم، نمایشگاه دستاوردهای استان آذربایجان شرقی و محصولات کشاورزی این استان در شهر کاپان مرکز استان سیونیک ارمنستان برای بازدید علاقمندان برپا شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر