کد خبر: 43127 A

شهردار تبریز:

اجرای این طرح در راستای تحقق شعار تبریز شهر سبز و پاک و نیز احیای باغ شهر قدیم تبریز انجام می­شود.

ایلنا - تبریز:شهردار تبریز گفت: دومین طرح کاشت 5 میلیون اصله درخت و نهال در فضاهای خالی شهر تبریز همزمان با هفته درختکاری امسال اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا علیرضا نوین که در جمع خبرنگاران سخن می گفت خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر و در کنار احداث پارک ها و بوستان های محلی در مناطق شهری، شهرداری تبریز طرح های سالانه و مداومی تحت عنوان کاشت درخت و نهال در فضاهای خالی شهر را در دستور کار خود قرار داده که اجرای اولین طرح کاشت 5 میلیون درخت در فضاهای خالی طی دو سال گذشته با موفقیت به انجام رسیده و امسال همزمان با هفته دختکاری، دومین مرحله این طرح، با کاشت 5 میلیون اصله درخت و نهال جدید اجرایی خواهد شد.

وی اجرای این طرح را در راستای تحقق شعار تبریز شهر سبز و پاک و نیز احیای باغ شهر قدیم تبریز عنوان کرد و گفت: طی 7 سال گذشته و با اجرای طرح های متعدد در حوزه فضای سبز، سرانه این بخش از 7 متر مربع در سال 84 به 16 متر مربع در حال حاضر افزایش یافته که این سطح از توسعه، رکوردی قابل توجه و تحسین برانگیز در تاریخ مدیریت شهری تبریز به شمار می رود.

شهردار تبریز در عین حال از موفقیت شهرداری در کاشت بالغ بر 200 هکتار از اراضی ادارت، سازمان ها و دستگاه های اجرایی تبریز طی سال جاری خبر داد و گفت: اجرای این طرح همچنان با همکاری ادارات و سازمان ها و از سوی شهرداری تبریز ادامه دارد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر