کد خبر: 45684 A

شهردار تهران:

تمامی شهرداران كشور تلاش خود را بر این موضوع صرف می‌كنند كه اهداف توسعه كشور در شهرهای تحت مدیریت آنان محقق شود و این حجم از تلاش‌ها تأثیر خود را در توسعه كشور بر جای می‌گذارد.

ایلنا- تبریز: شهردار تهران گفت: شهرداری‌ها به جهت خدمات متعددی كه به شهرها و شهروندان می‌كنند در صف نخست توسعه كشور قرار دارند و باید از این نهاد حمایت شود.

به گزارش ایلنا محمدباقر قالیباف كه در آئین افتتاح مجتمع‌های تجاری، خدماتی و رفاهی هتل 5 ستاره لاله تبریز سخن می‌گفت افزود: تمامی شهرداران كشور تلاش خود را بر این موضوع صرف می‌كنند كه اهداف توسعه كشور در شهرهای تحت مدیریت آنان محقق شود و این حجم از تلاش‌ها تأثیر خود را در توسعه كشور بر جای می‌گذارد.

وی با تأكید بر لزوم تبدیل شهرداری‌ها به نهادی كاملا اجتماعی برای پاسخگویی به نیازهای شهری و اجتماعی شهروندان تصریح كرد: این هدف محقق نخواهد شد مگر این‌که تمام مردم در اداره شهر مشارکتی هدفمند داشته باشند.

شهردار تهران توجه به موضوعات فرهنگی و عمرانی در طرح های شهری و نیز توجه به مقوله آسیب های اجتماعی را در چارچوب تبدیل این نهاد از سازمانی خدماتی به یک نهاد اجتماعی ارزیابی کرد.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین نقش ما به عنوان مدیر در این مجموعه بستر سازی برای دست یابی به این هدف است.

قالیباف بستر سازی برای حضور سرمایه گذارانی که دل در گرو کشور و مردم ایران دارند را عامل توسعه عمرانی کشور، حفظ کرامت شهروندان، پیشرفت توام با عدالت و حرکت پایدار اقتصادی دانست.

شهردار تهران در خاتمه با قدردانی از همت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در توسعه تبریز، این سطح از همكاری‌ها را نتیجه همكاری و هماهنگی تنگاتنگ این دو بخش دانست.

گفتنی است هتل لاله مجموعه‌ای است مشتمل بر یك هتل 5 ستاره و یك مركز تجاری بزرگ كه در زمینی به مساحت 26 هزار و 500 مترمربع و زیربنایی بلغ بر 92 هزار متر در حال احداث است كه از این میزان 21 هزار متر مربع فضای تجاری، 25 هزار مترمربع هتل و مابقی نیز پاركینگ و دیگر فضاهای عمومی را شامل می‌شود.

مركز تجاری 6 طبقه، پاركینگ با ظرفیت 800 دستگاه خودرو در زیرزمین دوم و پاركینگ روباز با ظرفیت 400 دستگاه خودرو در محوطه بیرونی هتل، پیش‌بینی و احداث 140 باب مغازه در مجموعه تجاری و خدماتی هتل با مساحت‌ها بین 40 تا 250 مترمربع، وجود 16 مجموعه فست‌فود در طبقه فوقانی هتل، 1200 متر فضای بازی برای كودكان، یك سینمای 5 بعدی، دو سینمای 125 نفره، 5 دستگاه آسانسور و 4 پله برقی از جمله امكانات و زیرساخت‌های رفاهی، خدماتی و تفریحی هتل لاله تبریز به شمار می‌رود كه مراحل اجرایی این بخش‌ها به طور همزمان در حال انجام است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر