کد خبر: 45685 A

شهردار تبریز:

در این راستا مدیریت شهری تبریز نیز در تلاش است این شهر را به شهر برتر منطقه تبدیل نماید كه بسترهای تحقق این هدف با اجرای طرح‌های متعدد عمرانی خدماتی و نیز پروژه‌های مشاركتی متنوع ایجاد شده و در چشم‌انداز ایران 1404، شاهد تبریزی آباد و زیبا خواهیم بود.

ایلنا- تبریز: شهردار تبریز با تأكید بر لزوم حمایت عملی از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در توسعه و عمران شهری، تنها راه تحقق اهداف توسعه جهشی تبریز را حذف و رفع موانع سرمایه‌گذاری دانست.

به گزارش ایلنا علیرضا نوین كه در آئین بهره‌برداری از مجتمع‌های تجاری، خدماتی و رفاهی هتل 5 ستاره لاله سخن می‌گفت، ابلاغ سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری در سال 84 را دستور و سیاستی راهگشا برای ورود سرمایه‌گذاران در حوزه عمران و آبادانی كشور دانست و افزود: به دنبال ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری، مدیریت شهری تبریز با مشاركت شورای اسلامی شهر، از ابتدای سال 85 و بسیار جلوتر از دیگر شهرها و حتی نهادها و دستگاه‌های دولتی و اجرایی كشور، ضمن تدوین آئین‌نامه‌های سرمایه‌گذاری و نیز تشكیل دبیرخانه و ستاد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرداری تبریز، گام‌های اولیه را در این بخش برداشت و امروز پس از گذشت 6 سال، تبریز در حوزه جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رتبه اول كشوری را طی 5 سال متوالی در اختیار دارد و علاوه بر آن موفق به جذب ده‌ها هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و نیز اجرای ده‌ها پروژه بزرگ مشاركتی در این شهر شده است.

شهردار تبریز از مجموعه رفاهی، تفریحی، تجاری و خدماتی هتل 5 ستاره لاله تبریز به عنوان بزرگ‌ترین پروژه مشاركتی و سرمایه‌گذاری سال‌های اخیر شهرداری نام برد و با اعلام این كه نمونه چنین پروژه بزرگ و عظیمی در هیچ شهر دیگر ایران وجود ندارد، احداث این مجموعه را زمینه‌ساز عمران و توسعه منطقه و در كنار آن رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و كارآفرینی دانست.

نوین با اعلام این كه در سند چشم‌انداز 20 ساله نظام باید ایران به توسعه‌یافته‌ترین كشور منطقه تبدیل شود افزود: در این راستا مدیریت شهری تبریز نیز در تلاش است این شهر را به شهر برتر منطقه تبدیل نماید كه بسترهای تحقق این هدف با اجرای طرح‌های متعدد عمرانی خدماتی و نیز پروژه‌های مشاركتی متنوع ایجاد شده و در چشم‌انداز ایران 1404، شاهد تبریزی آباد و زیبا خواهیم بود.

وی با قدردانی از مسوو‌لیت‌پذیری و صداقت كاری سرمایه‌گذاران این پروژ عظیم خاطرنشان كرد: سرمایه‌گذاران این پروژه بدون دریافت حتی یك ریال وام و تسهیلات بانكی و تنها با تكیه بر سرمایه خود، دست یاری به شهرداری تبریز و شهروندان این شهر دادند و توانستند برابر برنامه زمان‌بندی شده بخش‌های محتلف این مجموعه را طراحی، اجرا و افتتاح نمایند.

شهردار تبریز تولید ثروت، رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، تسریع روند توسعه شهری، تحقق اهداف چشم‌انداز 20 ساله كشور و حذف موانع و چالش‌های پیش‌روی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را از مهم‌ترین بركات و دستاوردهای موفقیت این طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در تبریز برشمرد.

وی در عین حال با اعلام این كه علاوه بر اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران در تبریز از سوی مدیریت شهری، امنیت و تضمین سرمایه‌گذاری نیز در این شهر حاكم شده است و مدیریت شهری تبریز دست تك تك سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری در تبریز را به گرمی می‌فشارد.

شهردار تبریز در ادامه با ابراز گلایه از عدم تحقق هدف‌گذاری‌های انجام گرفته در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سند چشم‌انداز 20 ساله گفت: بر اساس این هدف‌گذاری كشور باید نسبت به تحقق 3 میلیارد و 700 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی طی 20 سال اقدام كند كه در این بخش متأسفانه از برنامه‌هدف‌گذاری عقب هستیم و باید برای رسیدن به این سطح از سرمایه‌گذاری بیش از گذشته تلاش شود.

نوین با دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای حضور در تبریز و سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های پیشنهادی این شهر خاطرنشان كرد: نا قصد داریم در افق ایران 1404 شهر برتر منطقه باشیم و در این راه تمام تسهیلات و امكاناتن لازم برای ورود سرمایه‌گذاران را فراهم آورده‌ایم.

وی با اعلام این كه شهرداری تبریز در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی الگوی دیگر شهرهای كشور شده است، از تصویب و ابلاغ شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز به عنوان شیوه‌نامه كشوری از سوی وزارت كشور طی سال جاری خبر داد و افزود: این امر نشان می‌دهد كه تبریز همواره جلوتر از دیگر شهرها بوده و پیشگام حوزه‌های مختلف است.

نوین در عین حال تنها راه نجات شهرها و توسعه و آبادانی كشور را حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دانست و بر لزوم تلاش همه مسوولان در رفع موانع و حذف چالش‌های این بخش تأكید كرد.

شهردار تبریز در خاتمه حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه هتل لاله را 1500 میلیارد ریال اعلام و تصریح كرد: علاوه بر این و طی 5 سال گذشته، شهرداری تبریز موفق به عقد قرارداد 150 هزار میلیارد ریال پروژه مشاركتی و سرمكایه‌گذاری متنوع در سطح تبریز شده است كه با بهره‌برداری نهایی از این طرح‌ها در فاصله زمانی 5 تا 10 ساله، چهره تبریز متحول خواهد شد.

 گفتنی است هتل لاله مجموعه‌ای است مشتمل بر یك هتل 5 ستاره و یك مركز تجاری بزرگ كه در زمینی به مساحت 26 هزار و 500 مترمربع و زیربنایی بلغ بر 92 هزار متر در حال احداث است كه از این میزان 21 هزار متر مربع فضای تجاری، 25 هزار مترمربع هتل و مابقی نیز پاركینگ و دیگر فضاهای عمومی را شامل می‌شود.

مركز تجاری 6 طبقه، پاركینگ با ظرفیت 800 دستگاه خودرو در زیرزمین دوم و پاركینگ روباز با ظرفیت 400 دستگاه خودرو در محوطه بیرونی هتل، پیش‌بینی و احداث 140 باب مغازه در مجموعه تجاری و خدماتی هتل با مساحت‌ها بین 40 تا 250 مترمربع، وجود 16 مجموعه فست‌فود در طبقه فوقانی هتل، 1200 متر فضای بازی برای كودكان، یك سینمای 5 بعدی، دو سینمای 125 نفره، 5 دستگاه آسانسور و 4 پله برقی از جمله امكانات و زیرساخت‌های رفاهی، خدماتی و تفریحی هتل لاله تبریز به شمار می‌رود كه مراحل اجرایی این بخش‌ها به طور همزمان در حال انجام است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر