کد خبر: 45751 A

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

جانبازان با تاسی از فضلایل اخلاقی حضرت ابوالفضل (ع) در دوران دفاع مقدس، در برابر دشمنان ایستادگی كرده و از مرزهای كشور دفاع كردند.

ایلنا- مراغه: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: مراتب و مقام برخی از جانبازان به‌دلیل دردها و رنج ‌هایی که در اثر جانبازی می‌بینند، کمتر از شهید نیست و تجلیل از مقام جانبازان، تقویت روح معنویت در جامعه است زیرا کسی که در راه خدا و برای دفاع از کشور، عضوی از اعضای بدن خود را از دست داده قابل تکریم بوده و این امر جزو وظایف همگانی در جامعه اسلامی است.

به گزارش ایلنا مسعود محمدیان در مراسم تجلیل از جانبازان وآزادگان سنگر ساز بی سنگر شاغل و بازنشسته جهادکشاورزی مراغه با بیان اینکه جانبازان از پاک‌ترین وصالح‌ترین انسانها هستند گفت:جانبازان با تاسی از فضلایل اخلاقی حضرت ابوالفضل (ع) در دوران دفاع مقدس، در برابر دشمنان ایستادگی كرده و از مرزهای كشور دفاع كردند.

وی با بیان اینکه جانبازان وایثارگران به عنوان علمداران انقلاب هستند افزود: امروزه که به فرموده مقام عظمای ولایت، مهمترین وبیشترین نیازکشور به آرامش‌، وحدت و همدلی است، ایثارگران به عنوان علمداران انقلاب می توانند نقش بسزایی در ایجاد وحدت و همدلی در راستای دفاع از انقلاب اسلامی و دست آوردهای ارزشمند آن در سنگر اقتصادی داشته باشند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، با اشاره به این موضوع که دوران هشت سال دفاع مقدس، دوران آزمایش بزرگ الهی بود و آنها که در آن میدان جانفشانی کردند، افتخار دنیا و آخرت را کسب نمودندگفت: اما جانبازان دلاور هیچ گاه مسئولیت خود را تمام شده تلقی نمی کنند و تا لحظه وصال، به جهاد و کوشش مشغولند. جانبازان این آیه های ایثار که مایه افتخار جامعه اسلامی ما هستند با پشت کردن به دنیا و ظواهر آن در میدان جهاد اکبر پیروز شدند.جانبازی و رشادت جوانان این مرز و بوم در دفاع مقدس، انقلاب را در مقابل سیل فتنه ها و انحرافات مصون نگه داشته است و مردم قدردان و ملت شریف ایران، هستی و حیات كشور اسلامی را مدیون جانفشانی شهدا و جانبازان دفاع مقدس میدانند.

محمدیان همچنین افزود: فرهنگ جهادی حاکم بر سازمان، حفظ منزلت جانبازان را در راستای تكریم خانواده ای معظم شهدا تلقی نموده و امید بر آن است با ارج نهادن به یادگاران عرصه دفاع مقدس وظیفه خطیر خود را در راستای انتقال مفاهیم و ارزش های انقلاب به نسل جوان كشور، با صحت و دقت کامل به انجام رساند.

در پایان این مراسم، از رشادتها و تلاش های 9 سنگر ساز بی سنگر در کسوت جانبازان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس شاغل و بازنشسته مدیریت جهادکشاورزی ویژه مراغه، با اهدا لوح تقدیر و هدایا، تقدیر شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر