کد خبر: 45779 A

مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری آذربایجان شرقی:

عدم پوشش برنامه‌ها و آیین های مربوط به امور نخبگان استان در رسانه ملی، قابل انتقاد است.

ایلنا- تبریز:مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری آذربایجان شرقی از تعدد مراکز تصمیم‌گیری در ارتباط با نخبگان از قبیل دفاتر استعدادهای درخشان دانشگاه‌ها، مراکز رشد فناوری، دفتر نخبگان، دفتر آموزش و پژوهش، فرمانداری و شهرداری و عدم هماهنگی بین آنها انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا علی شیاری در همایش تجلیل از نخبگان استان که به مناسبت دهه فجر در فرمانداری تبریز برگزار شد، اظهار داشت: این امر علاوه بر موازی‌کاری و سطحی‌نگری به امور نخبگان، موجب سردرگمی و دلسردی نخبگان واقعی خواهد شد.

وی با بیان این مطلب، تاکید کرد: مراکز مربوطه بایستی هماهنگ و در یک راستا حرکت کنند و جایگاه قانونی مراکز اصلی نیز حفظ شود تا بتوانیم در رابطه با نخبگان برنامه‌های حمایتی پایدار و قانونی داشته باشیم.

شیاری با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تجاری‌سازی ایده‌ها و محصولات فناوری تولید شده توسط نخبگان، پیشنهاد کرد بخش تولید ایده و محصول از بخش تجاری‌سازی مجزا شده و تجاری‌سازی به سرمایه‌گذاران اقتصادی واگذار شود.

مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری آذربایجان شرقی ضمن انتقاد از عدم پوشش برنامه‌ها و آیین های مربوط به امور نخبگان استان در رسانه ملی،اظهار داشت: صدا و سیمای استان می‌تواند با هماهنگی این دفتر و مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و با تهیه برنامه‌های مفید از نخبگان واقعی استان حمایت بیشتری داشته باشد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر