کد خبر: 45878 A

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و فقدان ثبات اقتصادی، نوسانات ارزی، تحریمها، تورم و مشکلات معیشیتی مردم مجلس به این نتیجه رسیده اجرای مرحله دوم متوقف شود و اجرا زمانی آغاز شود که تکلیف بحث تحریم ها روشن شده و نوسانات ارزی کنترل و ثبات اقتصادی ایجاد شود.

 ایلنا- تبریز: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد هرتغییری در قانون کار باید امنیت شغلی کارگران را تامین و از تولید حمایت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد اسماعیل سعیدی که در جشن سی وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر تبریز سخن می گفت با اشاره به اصلاح قانون کار اظهار داشت: قانون کار وحی منزل نیست وقطعا نواقص وخطاهایی دارد و باید کارکارشناسی در این زمینه انجام شود و شرایط به گونه ای شود که کارگردر کارش امنیت شغلی کند.

سعیدی افزود: در حال حاضر بیمه ها و حتی بیمه تکمیلی مفهومی ندارند باید اشکال کار راپیدا کنیم چرا که این قشر آسیب پذیر جامعه از آن دچار مشکل می شوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی که در جمع گروه کثیری از کارگران، اعضای خانه کارگر، اعضای انجمنهای صنفی کارگری، شوراهای اسلامی کار، نمایندگان کارگران واحدهای تولیدی صنعتی استان آذربایجان شرقی، دانشجویان و اعضای هیئت علمی مرکز آموزشی علمی کاربردی خانه کارگرتبریز سخن می گفت تزلزل شغلی، بیکاری و عدم ثبات شغلی عامل معضلات اجتماعی دانست وگفت: سن ازدواج اکنون از 27 سال گذشته است واین خود معضلی است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکیدکرد: هر طرح ولایحه ای که به مجلس جهت بررسی می آید برای ما اهمیتش آن است که امنیت شغلی ایجاد کند و برای تولید مفید باشد.

منتخب جامعه کارگری با قدردانی از خانه کارگر در برپایی این مراسم گفت: یکی از اهداف برگزاری چنین آیین­هایی به یاد آوردن آرمانها و اهداف بزرگ انقلاب اسلامی است و اینکه ما قدر این نعمت های خدا را بدانیم.

وی استقرار عدالت وتوسعه عدالت اجتماعی و رسیدن به جامعه ای که در آن فقیر به غنی نزدیک شده باشد را از آرمانهای استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران خواند وگفت: مسئولین وتمام تصمیمگیران بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید طوری عمل کنند که زرق وبرق دنیا آنان را فریب نداده و از اهداف اصلی انقلاب دورنکند.

سعیدی مسئولیت را یک امانت الهی ذکر کرد و گفت: مسئولیتی که بر عهده ما گذاشته شده یک امانت است و در روز قیامت از ما در این خصوص سوال خواهد شد و ما در پیشگاه خدا ومردم ونسل­های آینده باید جوابگو باشیم.

وی با اشاره به دوران جوانی گفت: انسان در این دوران آرمان ها وآرزوهای زیادی می تواند داشته باشد اما جوانانی از این مرز وبوم این آرزوهای خود را کنار گذاشته و سینه خود را در برابر دشمن سپر کردند تا کشور به دست بیگانگان نیفتد واکنون ما باید ادامه دهنده راه آنان باشیم.

سعیدی با تأکید بر بازشناسی عوامل موفقیت و شکست انقلاب اسلامی در 34 سال گذشته گفت: حرکتی که ما شروع کردیم قطعا عوامل موفقیت و شکست را در خود داشته و ما باید تلاش کنیم عوامل قوت را تقویت و نقاط ضعف را از بین ببریم تا بتوانیم با سربلندی روند رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی را مهیا کنیم ودیگرراه به خطا نرویم.

وی در ادامه به بحث مجلس شورای وتصمیمات متخذه در آن اشاره کرد وگفت: یکی از موضوعات بحث هدفمندی یارانه هاست که دیدگاه مجلس در این زمینه بر اساس کارکارشناسی انجام شده به این جمع بندی رسیده که هدفمندی یارانه ها در مرحله اول در بخشی ناقص اجرا شده و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و فقدان ثبات اقتصادی، نوسانات ارزی، تحریمها، تورم و مشکلات معیشیتی مردم به این نتیجه رسیده اجرای مرحله دوم متوقف شود و اجرا زمانی آغاز شود که تکلیف بحث تحریم ها روشن شده ونوسانات ارزی کنترل و ثبات اقتصادی ایجاد شود.

منتخب جامعه کارگری در مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناسان دولت ومجلس شورای اسلامی در حال بررسی برای برون رفت از این موضوع بوده تا اینکه به یک جمع بندی برسند تا پایان سال 92 متوقف شود.

سعیدی در مورد مسایل معیشیتی مردم نیز گفت: با توجه به ارتباطاتی که با مردم داریم مشکلات معیشیتی جدی است وتورم قابل انکار نیست و با توجه به جلسات مشترکی که بین دولت ومجلس شورای اسلامی برگزار شده مقرر است تا بسته های حمایتی در اختیار مردم قرار گیرد تا از فشار مضاعف بر قشر محروم جامعه کاسته شود.

وی با اشاره به برخی تنش های سیاسی درکشور گفت: دولت و مجلس باید با تعامل سازنده ومثبت امور را به پیش ببرند وهر عاملی که تنش سیاسی شود دودش به چشم مردم خواهد رفت و باید از آن پرهیز وهمه فعالیت ها برای رفع مشکلات به کار گرفته شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر