کد خبر: 49075 A

مدیرکل عمرانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رفع معضل بیکاری نقش مهمی دارند/ از سال ۸۴ تاکنون تعداد۶۹۰ پروژه عمرانی در سطح کشور در بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ایجاد شده است.

ایلنا- تبریز: مدیرکل امور عمرانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ۶۸۰ هزار متر مربع به عرصه فضاهای آموزشی فنی و حرفه‌ای کشور افزوده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، ناصری امید با بیان اینکه یکی از محورهای و شاخصهای توسعه هر کشور توسعه زیرساختهای و پروژه‌های عمرانی هر کشور است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در اقتصاد دانش محور، یکی از مهم‌ترین عوامل تولید علاوه بر نیروی کار و سرمایه، دانش و مهارت و فناوری بوذده و با توجه به نقش آموزشهای فنی و حرفه‌ای در رفع معضل بیکاری، ه با شناخت و توجه ویژه به آموزشهای فنی و حرفه‌ای، در زمینه توسعه زیرساخت‌ها شاهد اتفاقات خوب و مهم در سطح کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۴ تاکنون تعداد۶۹۰ پروژه عمرانی در سطح کشور در بخش آموزشهای فنی و حرفه‌ای ایجاد شده است، گفت: از این تعداد ۴۲۰ پروژه با زحمات مسئولین سازمان و مدیران مناطق و همکاران دفتر فنی و آموزشی استان‌ها افتتاح گردیده و به بهره برداری رسیده که ۲۹۰ پروژه حاصل سفرهای استانی ریاست جمهوری و ۲۵ پروژه حاصل سفرهای مقام معظم رهبری بوده است.

ناصری امید گفت: در سال گذشته ۴۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت و در سال جاری نیز در ایام دهه مبارک فجر و در اول سال ۳۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به پروژه های آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: در استان آذربایجان شرقی، ۱۷ پروژه عمرانی در سطح استان آغاز شده که از این تعداد ۸ پروژه به بهره برداری رسیده و ۴ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و تعداد ۵ پروژه نیز با پیشرفت ۴۰ درصد در حال پیگیری و اجرا است.

مدیر کل امور عمرانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: علاوه بر این پروژه ها، کارهای بسیار خوبی در بازسازی مراکز و استفاده از اعتبارات تعمیراتی که از اعتبارات ملی است، صورت گرفته بطوریکه ۱۰ مرکز خود اشتغالی بازسازی کلی شده و به مراکز فنی و حرفه‌ای تبدیل شده است.

ناصری امید با ذکر این مطلب که اعتبارات اجرایی و احداثی جزو اعتبارات استانی است از همکاری استاندار آذربایجان شرقی و سایر مسئولین استانی در راه اندازی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان قدردانی کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر