کد خبر: 49166 A

با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛

با بهره برداری از این شبکه، تبدیل اراضی کشاورزی دیم به اراضی آبی، افزایش محصول، ایجاد اشتغال و درآمدزایی در منطقه و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر‌ها عملی می‌شود.

ایلنا-تبریز: به مناسبت دهه فجر، با حضور احمد علیرضابیگی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مقامات محلی و مدیران دستگاه‌های اجرایی، بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد مخزنی وحدت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد مخزنی وحدت با هزینه اجرایی بالغ بر۵۵ میلیارد ریال اجرا شده است گفت: این طرح با هدف تأمین آب کشاورزی اراضی پایاب سد در شهرستان بستان آباد احداث شده و دو ناحیه عمرانی شامل اراضی روستاهای کردکندی و سقین سرا را در بر می‌گیرد.

ارسلان هاشمی در خصوص آثار اجتماعی و اقتصادی این طرح گفت: با بهره برداری از این شبکه، تبدیل اراضی کشاورزی دیم به اراضی آبی؛ افزایش محصول، ایجاد اشتغال و درآمدزایی در منطقه و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر‌ها عملی می‌شود.

وی با بیان اینکه شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد مخزنی وحدت، به وسعت ۶۱۴ هکتار و شامل دو ناحیه عمرانی به نامهای سقین سرا و کردکندی بوده که مساحت هر یک از این نواحی به ترتیب معادل ۳۰۵ و ۳۰۹ هکتار است خاطرنشان کرد: روش آبیاری در نظر گرفته شده برای محصولات زراعی الگوی کشت، به صورت بارانی کلاسیک ثابت با آبپاش متحرک و برای باغات سیب قطره‌ای است.

هاشمی افزود: پروژه همچنین شامل مخزن دوهزار متر مکعبی، ساختمان پمپاژ به مساحت ۷۰۰ متر مربع، نیرو رسانی برق به ظرفیت ۸۰۰ کیلووات و ۲۲ باب پمپ و الکتروموتور و نیز خط انتقال از نوع پلی اتیلن به طول ۱۴ کیلومتر و جاده سرویس به طول ۱۳ کیلومتر و بالغ بر ۵۰ باب ابنیه فنی نیز است که توسط پیمانکار داخلی کل عملیات اجرایی با هزینه بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال اجرا و لوله گذاری اراضی مسیر به طور رایگان توسط تعاونیهای آب بران شامل ۳۲۰ نفر عضو تأمین شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر