کد خبر: 49191 A

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز:

تبریز تنها به وجود ساختمان‌هایش مشهور نیست بلکه تبریز به وجود مردان خود مشهور است؛ تبریز مثل گذشته نیز به وجود مردان و زنان بالنده خود افتخار می‌کند.

ایلنا- تبریز:مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از شکل گیری مکتب سوم نقاشی تبریز و تمرکز استعداد و توان هنرجویان نقاشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سیدرضا علوی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره نقاشی مکتب تبریز با ابراز خرسندی از این موضوع گفت: تبریز در همه عرصه ها پیشرو بوده است و در سیاست، هنر، اقتصاد، ادبیات و بهتر بگویم در همه زمینه ها همیشه حرفی برای گفتن داشته است.
وی خاطر نشان کرد: تبریز تنها به وجود ساختمانهایش مشهور نیست بلکه تبریز به وجود مردان خود مشهور است؛ تبریز مثل گذشته نیز به وجود مردان و زنان بالنده خود افتخار می کند و از اینکه استادی چون محمد فاسونکی را در دیار خود پرورش داده است، به خود می بالد.
علوی افزود: در رشته نقاشی به دلیل حضور اساتید موثر و نقش آفرین در حوزه نقاشی و نگارگری، تبریز این استعداد را دارد که سبک خود را به صورت آکادمیک انتقال دهد اما متأسفانه این مکتب در حال حاضر متولی قابل قبولی ندارد و این نقیصه می تواند حیات آن را دچار تغییر کند.
وی با تاکید بر اینکه شهرت و اعتبار هر شهری به مفاخر زنده و مواریث فرهنگی آن است اظهار داشت: نام استاد محمد فاسونکی به عنوان یکی از مفاخر نقاشی جهان و ایران در تبریز، به این جشنواره اعتبار بخشیده است و حضور دیگر اساتید پیشکسوت به این جشنواره آبرو و حیثیت داده اند.
علوی با بیان اینکه تبریز به حضور ایشان در خود می بالد اظهار داشت: استاد فاسونکی و دیگر اساتید نقاشی باید تلاش کنند تا مکتب سوم نقاشی تبریز که به خوبی شکل گرفته است، به قوت خود ادامه حیات دهد.
آیین اختتام نخستین جشنواره نقاشی مکتب تبریز، با معرفی نفرات برتر و بزرگداشت استاد محمد فاسونکی به کار خود پایان داد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر