کد خبر: 49253 A

استاندار آذربایجان شرقی:

این قیام ضد استبدادی و استعماری برگ زرین و درخشان در تاریخ سراسر افتخارآمیز مردم آذربایجان و تبریز است که هرگز از یاد‌ها و خاطره‌ها فراموش نخواهد شد.

ایلنا-تبریز: استاندار آذربایجان شرقی گفت: قیام تاریخی و خونین ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ مردم تبریز به هیچ گروه، حزب و جناح خاصی تعلق ندارد.

به گزا رش ایلنا، احمد علیرضابیگی که در آیین اففتاح سالن ورزشی چندمنظوره شهدای سفیدان جدیر تبریز و جمع تعدادی از اهالی دهستان اسپیران، افزود: این روز مهم و بزرگ برای تمام آذربایجانی‌ها افتخار بس عظیم و خاطره انگیز است چرا که ۲۹ بهمن اختصاص به مردم مسلمان این خطه دارد.

وی اظهارداشت: این قیام ضد استبدادی و استعماری برگ زرین و درخشان در تاریخ سراسر افتخارآمیز مردم آذربایجان و تبریز است که هرگز از یاد‌ها و خاطره‌ها فراموش نخواهد شد.

علیرضابیگی ریشه قیام خونین ۲۹ بهمن تبریز را دینی و سیاسی دانست و گفت: این قیام به دعوت مراجع عظام و تقلید برای گرامیداشت چهلم شهدای قم صورت پذیرفت که نشان دهنده عمیق دین باوری و اعتقاد راسخ مردم این خطه از ایران اسلامی به آموزه‌های دینی و اسلامی است.

وی به آتش کشیده شدن مراکز فساد و ابتذال در روز ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ را نشانه‌ای دیگر از دین باوری و تبعیت از مرجعیت شیعه عنوان کردو با بیان اینکه ۲۹ بهمن تبریز زمینه ساز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در یک سال بعد بود اظهارداشت: به برکت این قیام تاریخی ایران امروز به درجه‌ای از رشد و شکوفائی رسیده که چشم کشورهای اسلامی به ایران دوخته شده است.

وی مقاومت و ایستادگی آحاد مردم ایران در برابر زیاده خواهی‌های استکبار را مورد اشاره قرار داد و گفت: در طول تاریخ ۳۳ ساله انقلاب ثابت شده که هر میزان فشارهای سیاسی و اقتصادی غرب علیه ایران فزونی گرفته است، ایستادگی و شور و شوق مردم در دفاع از نظام بیشتر شده است.

لازم به ذکر است سالن ورزش چند منظوره شهدای سفیدان جدید شهرستان تبریز دریک هزار و 400 مترمربع فضای ورزشی دوطبقه برای رشته‌های توپی و رزمی و 4هزار مترمربع فضای کلی با هزینه‌ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی از سال ۸۹ عملیات آغاز و در بهمن ۹۱ به بهر برداری رسید.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر