کد خبر: 49411 A

استقبال خوبی از سوی کار‌شناسان و اساتید دانشگاهی از این کنفرانس شده است.

ایلنا-تبریز: دبیر اجرایی نخستین کنفرانس مقاوم سازی و بهسازی بافت‌های شهری در مجاورت گسل‌های فعال از ارایه ۱۰۶ مقاله در این کنفرانس در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حسن‌نژاد گفت: بالغ بر ۴۵۰ مقاله تخصصی و علمی از سوی اساتید، دانشجویان و متخصصان حوزه شهرسازی، زلزله‌شناسی، نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و حوزه‌های مرتبط جهت ارایه در روز‌های برگزاری به دبیرخانه اولین کنفرانس بهسازی و مقاوم سازی بافت‌های شهری ارسال شده بود که از این تعداد ۱۰۶ مقاله از سوی دبیرخانه جهت طرح و ارایه انتخاب شده است.

وی در عین حال با اعلام اینکه استقبال خوبی از سوی کار‌شناسان و اساتید دانشگاهی از این کنفرانس شده است ابراز امیدواری کرد نتایج این رویداد مهم و بزرگ علمی زمینه ساز بهبود روش‌ها و نیز کاهش آسیب‌های ناشی از بحران باشد.

لازم به ذکر است با حضور مقامات ارشد شهری و استانی، اساتید، متخصصان، دانشجویان و کار‌شناسان برجسته زلزله‌شناسی و نیز متخصصان نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری در فرهنگسرای بزرگ الغدیر آغاز به کار کرد.

در این همایش تخصصی و بین المللی که به مدت دو روز ادامه خواهد داشت اساتید و متخصصان داخلی و خارجی ضمن بررسی و تبیین راه‌های مقابله با آسیب‌ها و اثرات سوء ناشی از زلزله و بحران‌های طبیعی و نیز بررسی بستر‌ها و راه کارهای موثر در تسریع روند بهسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده و آسیب پذیر شهر نسبت به اتخاذ تدابیر و نیز تصمیمات راه گشار در این حوزه اقدام خواهند کرد.

همچنین طی دو روز برپایی اولین سمینار بهسازی و مقاوم سازی بافت‌های شهری در مجاورت گسل‌های فعال علاوه بر ارایه مقالات، سخنرانی‌های تخصصی و کاربردی از سوی شرکت کنندگان، اساتید، متخصصان و دانشجویان این حوزه ارایه خواهد شد.

برپایه همین گزارش همزمان با برگزاری این کنفرانس  نمایشگاه تخصصی مقاوم سازی در محوطه فرهنگسرای الغدیر برپا شده است.

 در این نمایشگاه تخصصی بالغ بر ۳۰ شرکت تخصصی و مجموعه مدیریتی با ارایه آخرین دستاورد‌ها و محصولات تولیدی و نیز طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی خود در حوزه مقاوم سازی، بهسازی و احیای بافت‌های فرسوده شهری را در معرض دید عموم کار‌شناسان و متخصصان حوزه شهرسازی قرار داده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر